Esnaf ve Sanatkara kredi müjdesi

Esnaf ve Sanatkara kredi müjdesi


Esnaf Sanatkarlar ve Kredi Kooperatifi aracılığı ile kullandıran esnaf kredilerinde indirim müjdesi geldi.

TESKOMB, Hazine Maliye Bakanlığı ve Halkbank Genel Müdürlüğü ile yapılan görüşmeler neticesinde esnafın kullandığı krediler için uygulanan yıllık yüzde 8 olan faiz oranı yüzde 6' ya düşürüldü.

Emet Esnaf Sanatkarlar ve Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı A. Kadir Ekmekçioğlu kredi faiz oranlarındaki indirim hakkında  açıklama yaptı.

Ekmekçioğlu yaptığı açıklamada;"TESKOMB Genel Başkanımız Sayın Abdülkadir Akgül'ün gayretli çalışmaları ve Hazine Maliye Bakanlığımız ve Halkbank Genel Müdürlüğü ile yaptığı görüşmeler neticesinde esnafımızın kullandığı krediler için uygulanan yıllık yüzde 8 olan faiz oranı yüzde 6'ya düştü. Ayrıca Halkbank tarafından alınan komisyon oranı yüzde 2'den yüzde 1'e düştü. Kredi Vadesi 1 yıldan 5 yıla kadar olarak belirlendi"dedi.

Ekmekçioğlu," Esnaf ve sanatkarlarımız  istihdam sağlamakta,  kendi imkanlarıyla ayakta durmakta ve ailesinin geçimini sağlamaktadır. Birlik ve beraberliğin önemli olduğu bu günlerde esnafımız da elini taşın altına koymuştur. Esnaflarımız ayakta kalabilmek ve mesleğini sürdürmek için kredi destekleriyle hayatını sürdürmektedir.  Bazı esnaflarımız kredilerini ödemekte zorlanmaktadır. Kredilerle ilgili yapmış olunan açıklama esnaf teşkilatımızı ve esnaflarımızı sevindirmiştir. " dedi. Halkbank aracılığı ile Esnaf Kefalet kooperatiflerinin kefaleti ile kullanılacak kredilerdeki yeni faiz oranları bugün itibariyle geçerli olacak.