Emet'te temizlik seferberliği

Emet'te temizlik seferberliği


Emet beledisi tarafından Emet'teyiz,Emet Temiz sloganı ile temizlik kampanyası başlatıldı.
Emet ilçesinde belediye tarafından başlatılan temizlik kampanyası çerçevesinde Belediye Başkanı Hüseyin Doğan ve tüm belediye personeli ellerinde süpürge ve küreklerle ilçe mahalle ve sokaklar temizlik kampanyası başlattı.

“Emet’teyiz Emet Temiz” sloganı ile başlatılan kampanya çerçevesinde belediye önünde mesainin başlaması ile birlikte tüm işçilerle birlikte Belediye Başkanı Hüseyin Doğan meydana indi. Eline aldığı süpürge ve kürek ile kampanyayı başlatan ve temzilik yapan Belediye Başkanı Hüseyin Doğan, çalışmaların şehrin en ücra köşelerine kadar devam edeceğini ifade etti.

Çalışmaların sadece mahalle ve sokak temizlikleri ile kalmayacağını, vatandaşlarda çevre bilinci oluşturulması adına, görsel ve sosyal medyada etkin kampanyalar düzenleneceğini belirten Belediye Başkanı Doğan konu ile ilgili şunları söyledi; ‘Kütahya Katı atık birliğinin fes edilmesi ile ilçelerimizde çöp toplama ve temizlik işleri belediyelerimize devredilmişti. Emet belediyesi olarak temizlik ekibi kurma ve araç malzeme donatım çalışmalarımız devam ediyor. Yeni araçlarımız ve yeni çöp konteynerlarımız en kısa sürede hizmete geçecek. Bizler de vatandaşlarımızın mağdur olmaması adına tüm ekiplerimizle birlikte bir kampanya başlattık. Emet’teyiz, Emet Temiz sloganı ile tüm personelimizle girilmedik mahalle ve sokak bırakmayarak temizlik çalışmaları yürütüyoruz. Bahar aylarında yapımına başlanması planlanan içme suyu, yağmur kanalları ve kanalizasyon altyapı çalışmaları ile birlikte, bazı noktalarda çöp konteynerlarımız yer altına alınacak. Alt yapı çalışmaları tamamlandıktan sonra üst yapı ve aydınlatma çalışmaları ile hedefimiz tertemiz ve ışıl ışıl bir Emet’e hep birlikte ulaşacağız “dedi.

Belediye Başkanı Hüseyin Doğan başkanlığında ilçede yoğun bir temizlik kampanyası başlattıklarını belirten Emet Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Hügül, yaptığı açıklamada, ‘’Vatandaşlarımızdan kampanyaya destek bekliyoruz. Temizliğin her şeyden önce kirletmemek ve çevremize, birlikte yaşadığımız topluma saygı göstermekten geçtiği bir gerçektir. Halkımızın çöpleri çöp konteynerlarına atarak üzerlerini kapatmaları, cadde ve sokaklarda yerlere çöp atmamaları, atanları uyarmaları gibi ortak bir bilinç oluşturabilir ve uygulayabilirsek hep birlikte temiz bir Gazi Emet’i rahatça oluşturabiliriz. Duyarlı GaziEmet halkımızın kampanyamıza destek vereceğinden şüphemiz yoktur “dedi.