Emetli sanatçılar ve Resim ve El sanatları sergisi açıldı.

Emetli sanatçılar ve Resim ve El sanatları sergisi açıldı.


Emetli sanatçılar ve Resim ve El sanatları sergisi' Kütahya Sera Avm'de açıldı.
Emet Kaymakamlığı/ Emet belediyesi koordinesinde kurulan Emet Cevizdere Zaferi 100.yıl kutlama komitesince organize edilen ‘Emetli sanatçılar Resim ve El sanatları sergisi’ Kütahya Sera Avm’de açıldı.
Bir 11 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan görseli olabilir
Açılışa Kütahya Valisi Ali Çelik, Kütahya İl emniyet müdürü Necmettin Koç, Emet Kaymakamı Hasan Çiçek,Emet Belediye başkanımız Hüseyin Doğan,Kütahya Ak parti il başkanı Sebahattin Ceyhun, Ak parti Emet İlçe başkanı Süleyman Ciner,İl Kültür müdürü Zekeriya Ünal ve çok sayıda davetli katıldı.
Program sunuculuğunu Şair yazar İsa Kahraman’ın yaptığı açılış saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın hep birlikte okunması ile başladı.
Konuşmasında Emet’in Milli mücadele döneminde işgalini, halkın direnişini,hükümet baskını ve daha sonra Cevizderesinde yaşanan savaşta Emet’in köyleri ile birlikte düşman birliklerini imha ettiklerini belirten Emet belediye başkanı Hüseyin Doğan “ Bu yıl Cevizdere zaferimizin 100.yıldönümü. GaziEmetimizin milli mücadelede direnişi ve Cevizderesinde kazandığı zafer Genel kurmay harp dairemiz resmi kayıtlarınca tescillenmiş onurlu bir direniştir. Tüm Kütahyalılar Cevizdere savaşının yaşandığı Emet Cevzidereye gelmeli, Şehitliğimizi ziyaret etmelidir.Hepinizi 27 Nisanda Emet Cevzidere şehtiliğimize davet ediyorum “dedi.
Kütahya Sevdalısı Yürekler derneği başkanı Nevzat Çoban’ın anlatımında dernek tiyatro bölümünün Emetli Zeynep bacı’nın şehit edilmesini mizansen ettiği açılışta,Emet halk Eğitim müdürlüğü halk oyunları ekibi gösterilerini sundu.Programda Halk eğitim müdürlüğü müzik öğretmenlerinden Öncü Günyeli tarafından bestelen ve ilk defa okunan Gaziemet türküsü seslendirildi.
Sergide emeği geçenlere teşekkür eden Vali Ali Çelik, “Kıymetli sanatçılarımızın eserleri devletimizin ve milletimizin ilelebet payidar kalacağına, sonsuzluğuna ilişkin düşülmüş notlardır” dedi.
Konuşmaların ardından Vali Ali Çelik, Emet Kaymakamı Hasan Çiçek, Emet Belediye Başkanı Hüseyin Doğan sergiyi gezerek bilgi aldı.
Bir 10 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir
Program sonunda Emet belediye başkanımız Hüseyin Doğan Kütahya Valisi Ali Çelik’e Ahşap oyma Fetih Suresi tablosu takdim etti.
Emetli resim ve el sanatları sanatçılarımızın eserlerinin yer aldığı sergide Emet halk eğitim müdürlüğü öğrencilerimiz yöresel kıyafetlerimizi sergiledi. Sergi Pazar akşam sona erecek.
Bir 9 kişi ve iç mekan görseli olabilir
SERGİDE ESERLERİ BULUNAN SANATÇILAR
Ünal öztaş ressam
Ali şen ressam
Salih atkın ahşap oyma
Abdullah Yılmaz ahşap oyma
Nuri Fuat Öziğdeci heykel ve süsleme
Mehmet esen ahşap oyma
Tahsin esen ahşap oyma
Yavuz esen ahşap oyma
Hidayet şen hattat ve ressam
Kübra Yılmazer Ressam
Bayram YILDIZ Ressam
Mustafa kemal Altınsoy heykel ve ressam
Ahmet Altındaş ressam
Ömer metin kaplan ressam
Murat Çetin ressam
Bir 4 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan görseli olabilir