Emet Çökren Virajları Tarih Oldu

Emet Çökren Virajları Tarih Oldu


Yıllardır yılan hikayesine dönen Emet –Tavşanlı yolunda 8 km’lik yeni yola bağlantılı;17-19.km arası yapımıda tamamlanarak trafiğe açıldı
Yıllardır yılan hikayesine dönen Emet –Tavşanlı yolunda 8 km’lik yeni yola bağlantılı;17-19.km arası yapımıda tamamlanarak trafiğe açıldı. Yeni 2 km’lik yolunda ulaşıma açılması ile bu yolda en çok eleştirilen ve halkı bezdiren Çökren virajları da artık tarih olmuş oldu.
Kuzey- Güney hatlarından birisi olan Güney Marmara'dan Domaniç üzerinden Tavşanlı - Emet - Hisarcık - Simav'dan güneye uzanan yolun Tavşanlı-Çöğürken köprüsü arası 19 km’si ayrı 19 Km’den Emet çevre yolu dâhil Hisarcık'a kadar olan kısımda eksik kalan tüm işler için ikmal ihalesi ayrı yapılmıştı.
Günlüce köyü Çöğürtlen mevkiinde devam eden yol yapım çalışmalarında 70 kişilik bir ekip ve 9 adet iş makinesi ile çalışmalar tamamlanarak ve 7.9 km ‘lik yol 15 gün önce trafiğe açılmıştı. Bu çalışmalar ile birlikle sürdürülen 2 km’lik çökren bağlantı yolu çalışmalarıda tamamlanılarak açılan yola eklendi. 40 km’lik Emet Tavşanlı yolunda en önemli ve meşakketli olan 10 km.’lik mesafe yıl sona ermeden açılarak halkın hizmetine sunulmuş oldu.
Hizmete açılan yolda incelemelerde bulunan Emet belediye başkanı Hüseyin Doğan,Ak parti Emet ilçe başkanı Süleyman Ciner ,yol çalışmalrında bulunan işçilere baklava ikram ederken, açıklamalarda bulundular.
Yılan hikayesine dönen Emet Tavşanlı youlnda tarihi çökren köprüsünün kapatılarak yeni köprü ve yoldan trafik akışının bağlandığını belirten Emet belediye başkan Hüseyin Doğan şunları söyledi;
“Ölümlü kazaların meydana geldiği çökren virajlarımız artık tarih oldu.Bu yolumzun en önemli kısmında çalışmalr tamamlanarak yeni yolla birlikte 10 km’lik yeni yolumuz vatandaşlarımızın hizmetine açılmış oldu.Öncelikle bu yolun yapımında en alt kademeden üst kademeye görev alan işçilerimizden,şeflerimiz,mühendislerimiz,geçmiş ve yeni karayolları bölge müdürlerimize, genel müdürlük ve ulaştırma bakanlığımıza, geçmiş dönem ve şuan görevde bulunan değerli milletvekillerimize, geçmişten bugüne ilçemizde görev yapan parti ilçe başkanlarımıza, ve bu hizmeti bölgemize kazandırmada bizlere bu mutluluğu yaşatan sayın Cumhurbaşkanımıza ilçemiz halkı adına teşekkür ediyorum.Yolun bundan sonraki kısımlarındada çalışmaların yakın takipçisi olarak, bu yolumuzun tamamının 2023 sonuna kadar tamamlanması için çalışmalarımıza devam edeceğiz “dedi.
Ak parti Emet ilçe başkanı Süleyman Ciner ise ilçe adına önemli bir gün yaşadıklarını ve tüm Kütahyada bilinen çökren virajlarının tarih olduğunu beyanla şunları söyledi;
“ Emet Tavşanlı yolu deyince korkulu çökren virajları bugün itibarı ile tarih oldu.Bu yolumuzun yapımında dünden bugüne emeği geçen tüm herkese halkımız adına şükranlarımızı sunuyoruz.Yolun bundan sonraki kalan kısımları içinde belediye başkanımız,teşkilatta görev alan arkadaşalrımızla birlikte çalışmalrımıza devam edeceğiz. Olumlu olumsuz bir çok yorumlar yapılıyor.Bizler olumlu ve bizlerede ışık tutacak eleştirleri alıyoruz,olumsuz eleşitrileri ise göz ardı ederek hizmete devam ediyoruz. Halkımızndan ricamız biraz sabrederek bizlere dua etmelediridir.Yeni yolumuz ilçemiz ve bölgemize hayırlı olsun “dedi.