DPÜ Öğrencileri Fevzi Çakmak İlkokulunda Müzik Sınıfı Açtı

DPÜ Öğrencileri Fevzi Çakmak İlkokulunda Müzik Sınıfı Açtı


Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Sosyal Kooperatifçilik Topluluğu üyesi öğrenciler, Çocuklar İçin Çal Derneğiyle yürüttükleri ortak çalışmayla Kütahya il merkezindeki Fevzi Çakmak İlkokulunda bir müzik sınıfı açılmasını sağladılar.

DPÜ Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığına bağlı olarak etkinlik gösteren Sosyal Kooperatifçilik Topluluğu üyesi öğrenciler, müzik sınıfı olmayan Fevzi Çakmak İlkokulunda müzik sınıfı oluşturmak için hazırladıkları projeyi Çocuklar İçin Çal Derneği ile paylaştı. Dernek yönetiminin öğrencilere destek vermesiyle ilk olarak üniversitede bir farkındalık etkinliği düzenlendi.

Etkinliğin ardından öğrenciler ve derneğin girişimiyle Fevzi Çakmak İlkokulunda müzik sınıfı açılması için okula 7 bağlama ve 4 gitar bağışlandı. Okul idaresi tarafından oluşturulan alanla bir müzik sınıfı kazanan ilkokulda açılışı etkinliği düzenlendi.

Etkinlik kapsamında Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Öğr. Gör. Yusuf Ziya Beydüz, bağlamasıyla öğrencilere konser verdi. Öğrenciler de Fevzi Çakmak İlkokulu öğrencilerinin yüzlerini boyadılar ve birlikte oyunlar oynadılar.

Törenin ardından açıklama yapan Sosyal Kooperatifçilik Topluluğu Başkanı Burak Yalçın, İlkokul düzeyindeki öğrencilere faydalı olmak için proje hazırladıklarını aktararak, “Topluluk olarak toplumda yapılmasına ihtiyaç duyulan işler yapmak istiyoruz. Bu kapsamda da yaptığımız araştırmada Kütahya Fevzi Çakmak İlkokulunda öğrenim gören kardeşlerimizin müzik sınıfı istediğini belirledik. O kardeşlerimize yardımcı olmak üzere de Çocuklar İçin Çal Derneğine ulaştık. Dernek başkanı İbrahim Yalçın’ın da destekleriyle çeşitli enstrümanlar temin edip okulumuza bağışladık. Okul idarecileri de bu enstrümanlarla bir müzik sınıfı oluşturdular. Bugün hem birlikte müzik sınıfımızın açılışını büyük bir coşku ile gerçekleştirdik. Açılan müzik sınıfının boyanması ve çizimlerini de ileride yapacağız. Bu anlamda projemize katkı sunan herkese teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.