DPÜ Hatay İçin 2 Bin 53 Fidan Dikecek

DPÜ Hatay İçin 2 Bin 53 Fidan Dikecek


Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Ekim aynında Hatay’ın Belen ilçelerinde çıkan orman yangınında kaybedilen 400 hektarlık alan için Kızılbayır ağaçlandırma sahasına her bir personeli için toplam 2 bin 53 fidan dikecek.

DPÜ, Ekim ayında Hatay’da meydana gelen orman yangınlarında kaybedilen alanlar için Evliya Çelebi Yerleşkesinde ağaçlandırma yapacak.

RektörlüKden yapılan açıklamada “Hatay’ın Belen ilçesinde hain terör örgütü üyelerince çıkarılan ve Arsuz ile İskenderun ilçelerine de sıçrayan yangında, zarar gören 400 hektarlık alan için Kızılbayır fidan dikim sahasında Üniversitemizde görev yapan her bir personelimiz adına toplam 2 bin 53 fidan dikiyoruz” denildi.

6 Kasım 2020 saat 10.30’da düzenlenecek fidan dikimi ile ilgili konuşan Rektör Prof. Dr. Kâzım Uysal, Ekim ayının başında hain terör örgütü tarafından Hatay’ın Belen ilçesinin çeşitli yerlerinde orman yangınları çıkartıldı. Günlerce süren ve Arsuz ile İskenderun ilçelerine de sıçrayan yangında hem ağaçlarımız hem de orada yüzyıllar sonucunda oluşan ekosistem büyük zarar gördü. Devletimizin uzun çabalar sonucunda kontrol altına alabildiği bu yangından sonra yaraların sarılması ve ülkemizin orman varlığının korunması için harekete geçtik” dedi ve sözlerini şöyle tamamladı:

6 Kasım Cuma günü saat 10.30’da Evliya Çelebi Yerleşkemizin Kütahya kent merkezine bakan Kızılbayır yönünde Üniversitemizde görev yapan her bir personelimiz için toplam 2 bin 53 fidanı toprakla buluşturacağız. Hem ülkemizin birlik ve beraberliği için hem de yeşil bir Türkiye için elimizden gelen her şeyi yapmayı sürdüreceğiz. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi olarak yaşanan bu elim olaydan dolayı başta Hatay halkı olmak üzere Milletimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.