DPÜ akademisyenleri TÜBİTAK Bilim Söyleşileri’ne katıldı

DPÜ akademisyenleri TÜBİTAK Bilim Söyleşileri’ne katıldı


Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi akademisyenlerinden Dr. Öğr. Üyesi Oya Aşan Yüksel ve Dr. Öğr. Üyesi Eren Evin Kılıçkaya Boğ, TÜBİTAK tarafından düzenlenen Bilim Söyleşileri’ne konuşmacı olarak katıldılar.

2014 yılında TÜBİTAK Bilim ve Toplum Daire Başkanlığı tarafından başlatılan ve alanında uzman bilim insanlarının öğrencilerle bir araya getiren etkileşimli etkinlikleri kapsayan TÜBİTAK Bilim Söyleşilerine Güzel Sanatlar  Fakültesinden de iki öğretim üyesi katkı sağladı.

Fakülte Seramik Bölümünden Dr. Öğr. Üyesi Oya Aşan Yüksel, Afyonkarahisar’daki Sandıklı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde 'Sofra ve Mutfak Gereçleri Dekor Tasarımlarının Üniversite Sanayi İşbirliği Kapsamında Değerlendirilmesi' başlıklı sunumu ile öğrencilerle buluştu.

Fakülte Görsel iletişim Tasarımı bölümünden Dr. Öğr. Üyesi Eren Evin Kılıçkaya Boğ ise Kütahya’da bulunan Özel Kırdar Bilgiören Koleji’nde ve Tavşanlı'daki Ahmet Uluçay Bilim ve Sanat Merkezi’nde 'Sunum Tasarımlarında Tipografiyi Doğru ve Etkili Kullanma' başlıklı sunumu ile öğrenci, öğretmen ve velilerle bir araya geldi.

Sunumlarını yapan öğretim üyeleri, etkinliğin sonunda katılımcılardan gelen soruları yanıtladılar.