DAHA TEMİZ BİR KÜTAHYA İÇİN

DAHA TEMİZ BİR KÜTAHYA İÇİN


Kütahya Belediyesi yol kenarlarına, ormanlık alanlara ve boş arazilere bilinçsizce atılan ve çevre kirliliği ile görüntü kirliliğine yol açan moloz ve hafriyat atıklarını temizleniyor.
Kütahya Belediyesi, Fen İşleri Müdürlüğü, Destek Hizmetleri Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğünün koordineli bir şekilde kaçak olarak yapılan moloz ve hafriyat döküm saha temizliği yapılıyor. Şehrin muhtelif yerlerine bilinçsizce atılan moloz ve hafriyatlar hem çevre kirliliğine yol açıyor hem de görüntü kirliliği oluşturuyor. Belediye ekiplerimiz, son olarak Zafertepe Mahallesinde kaçak moloz ve hafriyat dökümü yapılan sahada temizlik çalışması yaptı. Tam kapanma sürecinde ve daha sonrasında da şehrimizin muhtelif yerlerine atılan kaçak moloz ve hafriyat sahalarının temizliği kademeli olarak yapılacak.
Bir açık hava görseli olabilir
ŞEHRİMİZİ KİRLETMEYELİM
Kütahya Belediyesi'nden yapılan açıklamada "Daha temiz bir Kütahya ve çevre için sizlerde molozlarını ve hafriyatlarınızı rastgele dökmek yerine, Kütahya Belediyesine ait 153 ve 0 274 231 12 36 numaradan yetkililere ulaşarak, moloz ve diğer inşaat atıklarınızın kapınızın önünden alınmasını sağlayabilirsiniz. Unutmayın, kaçak moloz dökümünün kanunlarca yüksek miktarlarda para cezası vardır. Daha temiz bir çevre ve Kütahya için, moloz ve hafriyatlarınızı Belediyenin ilgili numaralarını arayarak haber verin kapınızdan atıklarınızı alalım." denildi.
Bir açık hava görseli olabilir