Diyanet Vakfı'ndan çocuklar üşümesin projesi

Diyanet Vakfı'ndan çocuklar üşümesin projesi


Kütahya İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Kütahya Şubesi tarafından ihtiyaç sahibi öğrenciler için başlatılan “Çocuklar Üşümesin” projesi kapsamında mülteci, yetim ve yardıma muhtaç 316 çocuğa kışlık mont ve bot yardımında bulunuldu.

Proje ile ilgili açıklamalarda bulunan Kütahya İl Müftüsü ve Türkiye Diyanet Vakfı Kütahya Şube Başkanı Hüseyin Hazırlar; ”Kışın en soğuk günlerini yaşadığımız şu günlerde yardıma muhtaç mülteci kardeşlerimizi ve çocukları unutmamamız gerekiyor. Vakfımız, din görevlilerimiz ve hayırseverlerin katkıları ile “Çocuklar Üşümesin” projesini hayata geçirmiş bulunuyoruz. İhtiyaç sahibi çocuklarımıza sahip çıkmak, ağır kış şartlarının zorluğundan bir nebze de olsa onları uzaklaştırmak istiyoruz. Bu bağlamda onlara bot ve mont hediye ederek yüzlerini güldürmek için çalışıyoruz.” dedi.

Yapılan yardımların çok anlamlı olduğunu dile getiren Hüseyin Hazırlar; yardım eli uzatılan her bir çocuğun çok sevindiğini, ancak içlerinden bir öğrencinin “Artık okuldan gelirken ıslanmayacağım” sözünün adeta yürütülen projeyi özetlediğini ifade etti.