Çiftçilere tohum ve gübre dağıtıldı

Çiftçilere tohum ve gübre dağıtıldı


Çayır Mera Islah ve Amenajman Projesi kapsamında, yem bitkileri ekiminin artırılması ve Türkiye’nin baklagil ihtiyacına katkı sunulması amacıyla çiftçilere yulaf, yonca, yağlık ayçiçeği, kuru fasulye tohumu ile sıvı ve sülfat gübre dağıtıldı.

“EN ÖNEMLİ GÖREVİMİZ ÜRETMEK”

Çayır Mera Islah ve Amenajman Projesi hakkında bilgiler veren Vali Ali Çelik, “En önemli görevimiz üretmek. 92 köyümüzde muhtarlıklar aracılığıyla talepte bulunan 900 çiftçimize 100 ton yulaf tohumu, 20 köyümüzde 280 çiftçimize 11 ton yonca tohumu, 3 ton yağlık ayçiçeği, 15 ton kuru fasulye tohumu, 2 bin ton sülfat gübre ve 5 ton sıvı gübre dağıtımımız devam ediyor. İnşallah bugün dağıtımını yaptığımız tohumlar güzel bir katma değer oluşturur” dedi.

Bir 1 kişi ve ayakta görseli olabilir

“KALİTELİ YEM ÜRETİMİNİ YAYGINLAŞTIRMALIYIZ”

Çiftçilerin yem fiyatlarında yaşanan dalgalanmalardan etkilenmemesi için ciddi bir çaba içerisinde olunduğunu belirten Vali Ali Çelik, “En önemli üretim alanlarımızdan biri olan hayvancılıkla uğraşan çiftçilerimizin daha sağlıklı ve kaliteli yem bitkileri üretimini artırmak için gerek Bakanlığımız gerekse İl Özel İdaremiz kaynaklarıyla destek vermeye devam ediyoruz” dedi.

Bir bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava görseli olabilir

“DAHA İYİSİ İÇİN ÇABA SARF EDELİM”

Dağıtılan tohumların uzun vadeli üretim modeliyle değerlendirilmesi gerektiğinin altını çizen Vali Ali Çelik, “Çiftçilerimiz belli bir yaşın üzerinde gençlerimizin üretime yönlendirilmesi bizlerin en büyük gayesi olması lazım. Üretim alanında Kütahya’mızda bir çabanın gerekliliği var. Hangi alanda üretim yapacaksanız o alanda uzmanlaşmaya çalışın. Sizlerin maliyetini azaltacak girdi ya da üretim alanlarına yönelin. Daha iyisini yapmak için hep birlikte çaba sarf edelim” diye konuştu.

Fotoğraf açıklaması yok.Fotoğraf açıklaması yok.