CHP İl Başkanı Dr. Zeliha Aksaz Şahbaz'dan kurallara uyalım çağrısı

CHP İl Başkanı Dr. Zeliha Aksaz Şahbaz'dan kurallara uyalım çağrısı


 

Cumhuriyet Halk Partisi Kütahya İl Başkanı Dr. Zeliha Aksaz yaptığı açıklamada ; "Kütahya ilimizde de Covid-19 vaka sayıları ürkütücü boyutlara ulaşmıştır." dedi ve salgın kontrol altına alınıncaya kadar kurallara, kişisel tedbirlere sıkı sıkıya uymak gerektiğini belirtti. CHP İl Başkanı'nın açıklaması şöyle ; 

"Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de çok yaygınlaşan ve sağlık sistemimizde tıkanma noktasına gelen Covid-19 pandemisi toplum sağlığını tehdit etmektedir. Her ilimizden çığlıklar yükselmekte, Tabip Odaları, Sendikalar ve Belediyeler tarafından illerdeki vakalar, ölümler açıklanmaktadır.

AKP iktidarı ekonomik kaygılarla gerçeklerin üzerini örtmekte ve gerekli tedbirleri almayarak halkımızı, hepimizi ölümcül salgınla baş başa bırakmaktadır.

Sadece kişisel önlemlerle bu salgının önlenemediği ortadadır. Normalleşme adı altında salgının tekrar yangına dönüşmesinin önü açılmış, sağlıklı yaşam hakkımız ekonomiye yenik düşmüştür.

Hastanelerimiz, sağlık sistemimiz tıkanma noktasına gelmiştir. Hastaneler, yoğun bakım üniteleri dolmuş, pandemi dışında hasta kabul edemez duruma gelmiştir. Hekimlerimiz, sağlık emekçilerimiz her gün hayatını kaybetmekte ve tükenmektedir.

Kütahya ilimizde de Covid-19 vaka sayıları ürkütücü boyutlara ulaşmıştır.

Bu durumda bizlere düşen kendimizi ve çevremizdeki insanlarımızı korumak adına salgın kontrol altına alınıncaya dek kurallara, kişisel tedbirlere sıkı sıkıya uymak ve kapalı alanlardan, toplu etkinliklerden olabildiğince uzak durmaktır."