Arılı Kovanlar sahiplerini buldu

Arılı Kovanlar sahiplerini buldu


Arıcılık faaliyetlerinin Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) destekli projelerle desteklenmesi kapsamında, Kütahya Tarım İl Müdürlüğü tarafından 60 adet arılı kovan ve malzemeleri üreticilere teslim edildi.

Arıcılık faaliyetleri, hem üreticilere bir gelir kaynağı oluşturması, hem de arıların biyolojik çeşitlilik ve doğal denge açısından ekosistemde kilit öneme sahip olması nedeniyle destekleniyor. Köylerinden gelen yoğun talep doğrultusunda çalışmalarını yürüten Kütahya Tarım İl Müdürlüğü, FAO destekli projeler kapsamında 60 adet arılı kovan ve malzemelerini üreticileriyle buluşturdu. 
Tarım İl Müdürü Orhan Özçalık  kovan ve yardımcı ekipman dağıtımı sonrası yaptığı açıklamada "İlimizde ilk etapta 10 köy ile başladığımız ve daha da genişlemesi için çaba sarfettiğimiz Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü destekli projeler kapsamında 60 adet arılı kovan ve malzemelerini Arıcılarımıza teslim ettik. Projede emeği geçen mesai arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum ellerine sağlık, onların gayretiyle daha birçok imkan ilimize gelecek inşallah. Bu vesileyle Arıcı dostlara hayırlı ve bereketli olsun.." dedi.