Anadolu Masalları Anlatıcılığı Eğitimi

Anadolu Masalları Anlatıcılığı Eğitimi


UNESCO ve MEB Öğretmen Yetiştirme Genel Müdürlüğü ile birlikte geliştirilen, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Öğretmen Akademisi etkinlikleri kapsamında organize edilen ve üç gün sürecek olan "Anadolu Masalları Anlatıcılığı Eğitimi"  devam ediyor.

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, gülümseyen insanlar, oturma odası, ayakkabılar ve iç mekan

Kursiyerlerin gönüllü olarak katıldığı etkinlikte, öğretmenlere "Anadolu Masalları"nın öğrencilere aktarılırken kullanılan teknikler konusunda bilgi verildi. Daha sonra masal merdiveni oluşturularak masalların uygulamalı olarak anlatılması ile eğitim son bulacak. 18 kursiyerin yer aldığı eğitimde kursiyer öğretmenler eğlenceli vakit geçirdiklerini belirterek memnuniyetlerini dile getirdiler ve bu tür eğitimlerin daha sık olması gerektiğini belirttiler.

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, oturan insanlar, ayakkabılar, oturma odası ve iç mekan

İl Millî Eğitim Müdürü Hasan BAŞYİĞİT ve İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Muhsin KAYMAK yapılan eğitimlere ziyaret gerçekleştirerek eğitimin bir bölümüne dahil oldular. Müdür Hasan BAŞYİĞİT, Ezop'un doğduğu şehir olan Kütahya'ya özgü Anadolu masallarının derlenmesi konusunda İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak her türlü desteği vereceklerini ifade etti. İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Muhsin KAYMAK ise eğitime gönüllü olarak katılan öğretmenlere teşekkür etti.

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, oturan insanlar, ekran ve iç mekan