Altıntaş Kitap, Kariyer Günleri başladı

Altıntaş Kitap, Kariyer Günleri başladı


Altıntaş Kaymakamlığı, Altıntaş Belediyesi ile Altıntaş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen, 15 yayınevi ve 3 binin üzerinde kitabın kitapseverlerle buluşacağı “Altıntaş Kitap, Kariyer Günleri” Kütahya Valisi Ali Çelik’in katıldığı açılış töreniyle başladı.
Bir 7 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava görseli olabilir
“OKUMAK HAYATI ANLAMANIN BAŞLANGIÇ NOKTASI”
Kütahya’nın Altıntaş ilçesinde düzenlenen etkinliğin açılış töreninde konuşan Vali Ali Çelik, okumanın ve okuma alışkanlığı kazanmanın önemine dikkat çekti. Eğitimin temel dinamiğinin anlamak, hissetmek ve içselleştirmek olduğunu belirten Vali Çelik, “İki yönlü eğitim sistemi var: beceri geliştirilmesi ve ahlakın büyütülmesi. Okumak; hayatı anlamanın, bireylerin hem kendi hayatlarına bakışları hem de dünyanın bütün perspektifiyle ayaklarının altına seriliş hikâyesinin başlangıç noktası. Her bir kitapla başlayan serüven bizim düşünce dimağımızı, bakış açımızı değiştirir” diye konuştu.
“HAYATI KISA VİDEO VE GÖRSELLERLE ANLAYAMAZSINIZ”
İnternet kullanımının okumanın gücünü unutturmaması gerektiğinin altını çizen Vali Çelik, “Dünya bir yarış içinde, bunun bir tarafı sınavlara diğer tarafı hayata hazırlık süreci. Okumanın gücünü, okudukça öğrenmenin gücünü gençler internet dünyasında unutabiliyorlar. Hayatı, kısa video ve görsellerle daha iyi anladıklarını, hayatı daha kalıcı kıldıklarını düşünüyorlar; ama bu düşünce içinde ciddi bir yanılgı barındırıyor. Gençlerimiz okuma alışkanlığı kazanmaz, hayatı kısa videolardan ibaret algılamaya devam ederse toplumumuz ve geleceğimiz sıkıntıya düşer. İnternetin sağladığı imkânlar muhakkak dünyamıza başka bir çehre kazandırıyor; ama hiçbiri kitabın yerini, kitabın bize sunduğu gücü ve geleceği yerine konamaz. Temennimiz internet dünyasının sağladığı imkânlardan pozitiflerini almaları ve kitap okumanın hazzını yaşamaları” diye konuştu.
Bir 6 kişi ve kitap görseli olabilir