Alim Işık Belediyenin Denetim raporunu açıkladıKütahya Belediyesi Mülkiye Başmüfettişi Dr. Atilla Şahin ve Mülkiye Müfettişleri Hasan Sazaya  ve Davut Düzgün tarafından denetlendii

Başkan Prof. Dr. Alim Işık, Kütahya Belediyesinin 2011 yılından beri Mülkiye Müfettişleri tarafından herhangi bir denetimden geçmediğini belirterek , Ağustos ayı itibarıyla yapılan denetimin raporu ile ilgili birimlerce hazırlanan cevap metnini Belediye Meclis üyeleri ve kamuoyu ile paylaştı. 

23 Mart 2009 - 30 Mart 2014 Mustafa İça, 30 Mart 2014 - 31 Mart 2019 Kamil Saraçoğlu, 31 Mart 2019 ve halen süren Prof.Dr. Alim Işık dönemlerinin incelenmesi sonucu hazırlanan raporda " Kütahya Belediyesinin etkin ve verimli bir şekilde yönetilmediği,  kaynak israfı ve keyfiliğin mevcut olduğu,Kamu parasının Belediye kanununda belirtilen mahalli müşterek yatırım ve hizmetler için düzenli olarak kullanılmadığı, belediyenin öncelikli olarak görevleri arasında sayılmayan belediye hizmet binası ve diğer bazı yatırımlar için ciddi oranda kamu parasının borçlanma sureti ile temin ederek belediyenin borç yükü altına sokulduğu" ifadeleri dikkat çekti. 

( Belediye Başkanı Prof.Dr. Alim Işık'ın açıklamalarını habere ait fotoğrafa tıklayıp izleyebilirsiniz. )