Alayunt'un geçit sorunu çözüldü

Alayunt'un geçit sorunu çözüldü
Alayunt'un geçit sorunu çözüldü


Ak Parti Kütahya Milletvekili Ceyda Çetin Erenler, tarım arazileri ile mahalleyi ikiye bölen tren yolundaki hemzemin geçidin kapatılması nedeniyle mağduriyetlerini dile getiren Alayuntlulara müjde verdi. Bölgede TCDD Bölge Müdürlüğü yetkilileri ile birlikte incelemelerde bulunan Milletvekili Erenler ; menfez geçiş proje çalışmalarına başlandığı, hemzemin geçidin de açıldığı bilgisini verdi.    

Ak Parti Kütahya Milletvekili Ceyda Çetin Erenlerin konuya ilişkin açıklaması şöyle "

"Vatandaşlarımızın daha konforlu yaşam alanlarına sahip olması, en kaliteli ve teknolojiyle uyumlu ulaşım hizmetlerinden faydalanması prensibiyle icraatlar üreten AK Parti her daim milletimizin talep ve isteklerini ön planda tutmuştur.

Kütahya Alayunt Mahallemizin istasyon çıkışında bulunan hemzemin geçidin, sinyalizasyon projesi kapsamında (kontrolü mümkün olmadığı gerekçesiyle) TCDD tarafından kapatılması ve geçişlerin asfalt çalışması tamamlanmayan yan yoldan yapılması hemşehrilerimizi mağdur etmiş, şikâyetlerini haklı olarak bizlere ulaştırmışlardır.

İlk günden beri takip ettiğimiz bu sorunu yerinde incelemek ve çözüme kavuşturmak üzere Kütahya’ya davet ettiğimiz TCDD 7. Bölge Müdürümüz Sayın Âdem Sivri, Demiryolu Bakım, Demiryolu Modernizasyon Müdürlerimiz ve Belediye Meclis Üyemiz Osman Zeybek ile hemzemin geçidin bulunduğu mevkide incelemelerde bulunduk.

Vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması adına asfaltlama yapımı tamamlanana kadar kapalı bulunan hemzemin geçidin açık kalması konusunda Bölge Müdürümüz ile mutabık kaldık.

Ayrıca Alayuntlu hemşehrilerimizin tarımsal geçişlerde yaşadığı mağduriyeti gidermek adına menfez geçiş proje çalışmalarımızı başlattık ve menfez yapımı tamamlanana kadar da hemşehrilerimizin tarım alanlarına kolay ulaşımı, hayvanlarının meralara güvenli ve rahat geçişi için geçici bekçili bariyerli hemzemin geçit çalışmalarına başlanması kararını aldık.

Her daim halka hizmet hakka hizmettir diyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde insan odaklı icraatları hayata geçirip Kütahyamız adına en iyisini gerçekleştirmek hedefi ile 18 yıldır çalıştığımız gibi bugün de Alayuntlu hemşehrilerimizin bir haftadır rahatsız oldukları sorunun çözümü noktasında yol asfaltlama ve menfez geçit çalışmalarını başlatmanın mutluluğunu kıymetli hemşerilerimizle paylaşıyoruz."