Aizanoi Kısa Film Festivali'ne muhteşem gala

Aizanoi Kısa Film Festivali'ne muhteşem gala


Kütahya Valiliği himayesinde, Aizanoi Sinema ve Fotoğraf Derneği (ASİFSAD) tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Türkiye’nin ilk ve tek Antik Kent Kısa Film Festivali unutulmaz anlar yaşattı!
Ödül alan filmlerin sanatseverlerle buluştuğu Aizanoi Kısa Film Festivali, Göksel’in konseriyle kapanış yaptı.

GÖKSEL: DÜNYANIN EN BÜYÜLEYİCİ YERLERİNDEN BİRİNDE UNUTULMAZ BİR KONSER OLDU
Aizanoi Antik Kenti’nde Göksel’in sesi yankılandı.
7’den 70’e binlerce kişi Göksel’in şarkılarıyla unutulmaz bir gece yaşadı.
Kütahya’da olmaktan duyduğu mutluluğu paylaşan Göksel, “Dünyanın en büyüleyici yerlerinden birinde, benim için unutulmaz bir konser oldu” dedi.

FİLMLERİN GÖSTERİMİ YAPILDI
Finale kalan filmlerin gösterimi, Zeus Tapınağı Galerisi’nde yapıldı.
Konuşmasına Türk sinemasının bilge yönetmeni Kütahyalı Ahmet Uluçay’ı anarak başlayan Vali Ali Çelik, “Kütahya, tarihin mirasını taşıyan ve bu zenginliği geleceğe aktarma gayretinde olan bir il” dedi.

ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU
Ulusal ve uluslararası 2 bin 252 kısa filmin katıldığı yarışmadasında ödüller sahiplerini buldu.
Yönetmen, yapımcı ve akademisyenlerin bulunduğu seçici kurul tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda finale kalan filmlerin ödüllerini; Vali Ali Çelik, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Necati Gündüz verdi.

KADINLAR FESTİVAL ALANINDA STANT AÇTI
Vali Ali Çelik ile eşi Nezihe Çelik, festival alanında açılan stantları ziyaret etti.
Vali Çelik, Aizanoi Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi, Halk Eğitim Merkezi kursiyerlerinin el emeği göz nuru eserlerini ve yöresel ürünleri inceleyerek bilgiler aldı.
Festival; Kütahya Valiliği himayesinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Sinema Genel Müdürlüğü, Çavdarhisar Kaymakamlığı, Zafer Kalkınma Ajansı, Çavdarhisar Belediyesi ve Film Yapımcıları Birliği (FİYAB), Kütahya Belediyesi ve Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi destekleriyle düzenlendi.