AFYON'DAN KÜTAHYA'YA SEVK EDİLEN HASTAYA BAŞARILI MÜDAHALE

AFYON'DAN KÜTAHYA'YA SEVK EDİLEN HASTAYA BAŞARILI MÜDAHALE


Geçirdiği pankreas ameliyatı sonrası rahatsızlanan H.D. isimli 64 yaşındaki hasta, helikopterle, Afyonkarahisar'dan Kütahya'ya sevk edildi. Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) doktorları burada hastaya başarılı müdahale gerçekleştirdi.
Afyonkarahisar'da geçirdiği pankreas ameliyatı sonrası safra sızıntısı ve karın içi farklı bölgelerde apse gelişen hasta, son zamanlarda bu alanda başarılı müdahaleler gerçekleştiren KSBÜ Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi. Hastanın apseleri başarılı bir şekilde boşaltıldı.
"FARKLI İLLERDEN SEVK EDİLEN HASTALARIMIZI TEDAVİ EDİYORUZ"
Başarılı geçen tedavi yöntemi sonrası açıklamalarda bulunan Girişimsel Radyoloji Uzmanı Doç. Dr. Mehmet Korkmaz, "Farklı illerden, bu alanda tedavi edilmek üzere bize hastalar sevk ediliyor. Bursa'dan, Uşak'tan, Afyonkarahisar'dan ve diğer illerden hastalarımızı tedavi ediyoruz. Son olarak Afyonkarahisar'dan sevk edilen hastamızın apselerini, Dr. Öğr. Üyesi Furkan Ertürk Urfalı ile birlikte, ultrason ve bt eşliğinde başarılı bir şekilde boşalttık. Hastamızın takip kontrollerini ise Dr. Öğr. Üyesi Süleyman Coşgun yapıyor. Hastamıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz." dedi.
Bir 3 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir
UŞAK’TAN SEVK EDİLEN HASTA TABURCU EDİLDİ
Uşak'ta bir genç kadın, beynin sol tarafını besleyen ana damarının pıhtı atması sonucu tıkanmasıyla, Türkiye'de sayılı merkezlerde gerçekleştirilen acil müdahale yöntemi için KSBÜ Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanemize sevk edilmişti. Hastaya burada Doç. Dr. Mehmet Korkmaz ve Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Çetiner kritik müdahale gerçekleştirerek, sağlığına kavuşturdular.