30 AĞUSTOS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ 2 MİLYON METREKARE BÜYÜYOR…

30 AĞUSTOS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ 2 MİLYON METREKARE BÜYÜYOR…


Kütahya Belediye Meclisinde 06/07/2021 tarihinde alınan meclis onayı ile 30 Ağustos OSB genişleme kararı alındı.

Kütahya Belediye Meclisinde Ak Parti grubu adına söz alan aynı zamanda 30 Ağustos OSB Başkan Vekili olan Mahmut ÖZTAŞ genişleme onayının verilmesi üzerine gerçekleştirdiği konuşmasında;

30 Ağustos Organize Sanayi Bölgesi hali hazırda 3.493.707,00 metre kare toplam parsel alanında 35 Parsel alanı ile 1237 çalışanıyla devam etmekte, yıl sonunda devam eden fabrika yatırımları ile istihdam sayısını 2500 çalışana çıkartarak Kütahya ve Ülke ekonomisine katma değer üretmektedir.

 

OSB yönetiminde orta ve büyük ölçekli sanayicilerden gelen parsel talepleri sonucunda OSB’miz genişleme kararı almıştır. İlgili resmi süreçlerin Belediye yapılan başvuru sonucunda, kararın belediyemizce uygun görülmüştür. Yenilenen hali ile 5.493.707,00 metrekarede faaliyet gösterecek olan OSB mizde yeni istihdamlar oluşacak ve ülke ekonomimize katkı sağlanacaktır. Bu vesileyle her zaman ilgili destek ve teşvikleri ile yatırımcının yanında olan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a da şükranlarımızı iletiyoruz.

Süreçte emeği geçen belediye personelimize, Meclisimize ve Belediye Başkanımız Sayın Prof. Dr. Alim Işık beyefendiye şahsım ve 30 Ağustos OSB Yönetim Kurulumuz adına teşekkürlerimizi sunarız.

Alınan kararın hayırlı olmasını temenni eder, saygılarımı sunarım. dedi