1453 konutları teslim aşamasında

1453 konutları teslim aşamasında


 

1453 konutları, hak sahibi olarak nitelendirilen ve 2012 yılında bakanlar kurulu tarafından belirlenen 12 mahalledeki riskli alanlar üzerinde gayrimenkulü bulunan vatandaşlara teslim aşamasına gelindi.

Belediye Başkanı Prof.Dr. Alim Işık “ Binaları gördüler noterle kuraya katılmak üzere taleplerini ilettiler. Bir iki hafta içerisinde öncelikle 4 mahallede uygulamaya başlanan projeler kapsamında o mahallede yaşayan vatandaşlarımıza tahsis edeceğiz. Birinci adadaki toplam 222 daireyi Vefa mahallesi sakinleri için ayırdık. Ondan sonra Osmangazi, Sultanbağı ve Börekçiler mahallesi sakinlerinden talep gelmesi halinde benzer şartlarda onlarla da gerekli anlaşma ve sözleşmeleri yapıp yerleştirmeyi yapacağız. Geriye kalan gayrimenkuller satışa sunulacak. Son günlerde ciddi talep var. “ açıklamasında bulundu.

Parmakören Mahallesinde mevcut 300 dönüm arazi üzerine 72 bloktan oluşan ve 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 şeklinde 1416 adet daire ve 38 işyerinden oluşan 1453 Toplu Konutları içerisinde; 1 adet pasaj, 1 adet ticari merkez, tenis kortları, futbol, basketbol, voleybol sahaları ve halı saha ile birlikte açık otopark bulunuyor.