Sualtı Hokeyi 19 Yaş Altı Türkiye Şampiyonası Kütahya'da yapıldı

Sualtı Hokeyi 19 Yaş Altı Türkiye Şampiyonası Kütahya'da yapıldı


Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF)’nun Kütahya’da gerçekleştirdiği Sualtı Hokeyi 19 Yaş ve Altı Türkiye Şampiyonası’nda kadınlarda Bilimsel Yüzme Spor Kulübü, erkeklerde Deniz Kızı Spor Kulübü şampiyonluk kupasını kaldırdı.

 

 

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Olimpik Yüzme Havuzu’nda 19-22 Aralık tarihleri arasında yapılan TSSF Sualtı Hokeyi 19 Yaş ve Altı Türkiye Şampiyonası’nda kadınlarda 10, erkeklerde 21 spor kulübü, dünyanın en zor sporları arasında gösterilen bu branşta  şampiyonluk için nefes kesen mücadeleler ortaya koydu. Dün yapılan final mücadeleleri sonrasında kadın ve erkeklerde Türkiye şampiyonları ve dereceye girenler belli oldu.

 

Kadınlarda Bilimsel Yüzme Spor Kulübü, 19 yaş altında sualtı hokeyinin Türkiye şampiyonu olurken, ikinci Ortadoğu Teknik Üniversitesi Spor Kulübü, üçüncü Deniz Yıldızları Spor Kulübü oldu. Erkeklerde Deniz Kızı Spor Kulübü Türkiye şampiyonluğu kupasını kaldırırken, ikinci sırada Ortadoğu Teknik Üniversitesi Spor Kulübü yer aldı. Üçüncülük kürsüsüne Deniz Yıldızları Spor Kulübü çıktı.

 

TSSF yetkilileri, Kütahya Üniversitesi temsilcilerinin katıldığı kapanış ve ödül töreninde şampiyon olan ve dereceye giren spor kulüplerine madalya ve kupaları verildi. TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen yaptığı açıklamada, “Çok güzel mücadeleler izledik. Şampiyon olan ve dereceye giren takımlarımızı tüm kalbimle kutluyorum. Şampiyonaya katılan tüm takımlarımıza teşekkür ediyorum. Ayrıca Dumlupınar Üniversitesi Rektörlüğü’ne, Kütahya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’müze, Spor Genel Müdürlüğü’müze ve Kütahya Belediyesi’ne de verdikleri destek için çok teşekkür ediyorum” dedi.