Yasir Yılmaz Ak Parti'den aday adayı oldu

Yasir Yılmaz Ak Parti'den aday adayı oldu

AK Parti Belediye Başkan aday adayı Yasir Yılmaz parti binasında düzenlediği basın açıklaması ile aday adaylığını açıkladı. Yılmaz Kütahya’ya doğrudan ve daha güçlü hizmet etmek için aday adayı olduğunu belirtti.


AK Parti Belediye Başkan aday adaylığını Parti binasında düzenlediği basın toplantısı ile duyuran Yasir Yılmaz Kütahya’ya doğrudan hizmet etmek için aday adayı olduğunu söyledi. Yılmaz açıklamasında “Kütahya’da doğmuş ve büyümüş, Kütahya’nın bir evladı olarak eğitim ve çalışma hayatım boyunca her zaman ülkemiz ve şehrimizin gündemiyle alakalı oldum. Bu bakış açımda Akparti’mizden Kütahya milletvekilliği yapmış olan Rahmetli babam Halil İbrahim Yılmaz’ın biz evlatlarına tavsiyeleri etkili olmuştur.Şehircilik,çevre ve kültür alanında aldığım eğitimler ayrıca iş hayatım boyunca bu alanlarda uzmanlaşmış olmam,Kütahya’nın potansiyellerine olan inancım, Kütahya’mıza doğrudan ve daha güçlü hizmet etmek amacım nedeniyle Belediye Başkanlığı aday adaylığı başvurusu yaptım.” dedi.


Yasir Yılmaz 1983 yılında Kütahya’da doğdu.Kütahya Anadolu Öğretmen Lisesi’nin ardından İstanbul Üniversitesi İnşaat Mühendisliği’nden mezun oldu. Anadolu Üniversitesi İşletme (2. Üniversite) lisansını tamamlamasının ardından Okan Üniversitesinde Kentsel Dönüşüm üzerine Yüksek Lisans Eğitimi aldı.
Üniversite eğitiminin ardından Kütahya’da inşaat sektöründe tecrübe kazandı. 2007 yılında Çevre Şehircilik Bakanlığı TOKİ İştiraki Emlak Konut GYO A.Ş. ‘de çeşitli görevler aldı halen aynı kurumda Uygulama Daire Başkanı olarak görev yapmaktadır.Üniversite yıllarından itibaren çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında görev alan Yasir Yılmaz evli ve 2 çocuk babasıdır.