Vali Dr. Ömer Toraman'dan şehit ailesine ziyaret

Vali Dr. Ömer Toraman'dan şehit ailesine ziyaret
Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman, 1995 yılında Mardin'in Nusaybin ilçesi Bagok Dağı’nda teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Çavuş Adem Çağlayan ile 1999 yılında İzmir’in Bayındır ilçesinde silahlı kaza sonucu şehit olan Jandarma Onbaşı Yüksel Arık’ın ailelerini ziyaret etti.

İlk olarak Şehit Jandarma Çavuş Adem Çağlayan’ın eşi Ayşe Çağlayan ile oğlu Mehmet Çağlayan ile bir araya gelen Vali Dr. Ömer Toraman’a Emet Kaymakamı Hasan Çiçek, Emet Belediye Başkanı Mustafa Koca, Jandarma Komutanı Mukadder Demir ile Emniyet Müdürü Gökhan Yıldırım eşlik etti.

Vali Dr. Ömer Toraman daha sonra beraberinde Hisarcık Kaymakamı Furkan Başar, Hisarcık Belediyesi Başkanı Fatih Çalışkan, Hisarcık Jandarma Komutanı Hakan Özgül, Hisarcık Emniyet Müdürü Mehmet Akbulut ile Şehit Jandarma Onbaşı Yüksel Arık’ın annesi Cennet Arık ile babası Arif Arık’ı evlerinde ziyaret etti.

Şehitlerin emanet olarak bıraktıkları ailelerinin her zaman yanında olduklarını ve her fırsatta ziyaret ettiklerini ifade eden Vali Dr. Ömer Toraman, devletin kapısının şehit ailelerine daima açık olduğunu belirterek “Şehitlerimiz mertebelerin en yücesi olan şehadet mertebesine erişmiştir. Vatanı, milleti ve bayrağı için şehit olan tüm şehitlerimizi rahmetle, minnetle yad ediyoruz. Şehitlerimizin aileleri ve gazilerimiz de bu devlete ve millete emanet. Onların her zaman başımızın üstünde yeri var” dedi.