Vali Ahmet Hamdi Nayir : Milli irade sandığa tam yansımalı

Vali Ahmet Hamdi Nayir :  Milli irade sandığa tam yansımalı

Kütahya İl İdare Şube Başkanları Toplantısı Vali Ahmet Hamdi Nayir başkanlığında gerçekleştirildi. 

İl Özel İdaresi Meclis Toplantı Salonunda gerçekleştirilen İl İdare Şube Başkanları Toplantısına Vali Yardımcıları Sedat Oktar, Aytaç Akgül, Arif Yalçın ile İl İdare Şube Başkanları katıldı.

 “MİLLİ İRADE SANDIĞA TAM YANSIMALI”


16 Nisan 2017 Pazar günü yapılacak olan Anayasa Değişikliğinin Halkoylamasına sunulması hakkında konuşan Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Bu süreçte kamu kurum ve kuruluşlarımıza düşen görevler de var. Seçimler, oylamalar yargı denetiminde yapılıyor. Asıl sorumluluk İl-İlçe Seçim Kurulu Başkanlıklarında. Bizler, milli iradenin sandığa tam yansıması için asayiş yönünü teminle görevliyiz. Aynı zamanda İl-İlçe Seçim Kurulu Başkanlıklarının varsa talepleri bunları da imkanlarımız ölçüsünde karşılıyoruz. Dolayısıyla bu aradaki süreç içerisinde izinleri de buna göre planlayıp, bizden talep edilecek konulardaki desteği vermeye çalışacağız. Bizler, buradaki arkadaşlarımız ilimizin nerdeyse tamamındaki kamu hizmetlerinin yürütülmesinden sorumlu bir ekibiz, aileyiz. Dolayısıyla ilimizde kamu yönetimine ait bir eksik husus varsa biz sorumluyuz desek yanlış olmaz. Olabildiğince arkadaşlarımız kendi görev alanındaki işleri takip edip yalnızca iş yapan değil, aynı zamanda iş yaptıran pozisyonunda olmalarını bekliyoruz. İnanıyoruz ki arkadaşlarımız da görevlerini bu anlayışla yapıyorlar. Yalnızca il merkezinden değil ilçelerimizden de sorumluyuz. Oradaki en ücra birimlerimize kadar çalışan bütün personelimizin kamu hizmetini en iyi şekilde yerine getirmesi için şevklendirecek, cesaretlendirecek, bilgilendirecek, yönlendirecek pozisyonlarda olanlar sizlersiniz. Bizler, sizlerin başarısına talibiz, sizlerin başarısıyla görevimizi yapmış kanaatine varacağız” ifadelerini kullandı.

“İNSAN ODAKLI ÇALIŞACAĞIZ”

Devlete olan saygıyı artırmak için insan odaklı çalışmaların yürütülmesi gerektiğini vurgulayan Vali Nayir, “Vatandaşların taleplerini dinleme, ihtiyaçlarını görme noktasında empati kanallarımızı sonuna kadar değerlendirip biz devletten hizmet bekliyor olsak neleri beklerdik konusundaki gayretimizi size tekrar hatırlatmak istiyorum. Devlet mevzuatla yönetiliyor. Her bir birimimiz kendi alanındaki metinlerle ilgili hem mevcudu hem de yenilikleri takip etmekte gayret içerisinde olun. Devletin dili yazı. Yapılan yazışmalar Kütahya’nın bir aynası olacak dolayısıyla resmi yazışmalarımıza dikkat etmemiz gerekecek. Devlet saygınlığı binalarıyla, bürolarıyla, çevresiyle ve bahçesiyle kazanıyor. Eğer vatandaş girdiğinde devlet ciddiyetini görmüyorsa devlete olan saygısı azalıyor. Dolayısıyla her bir daire amirimiz mutlaka binalarını değerlendirmeye tabi tutmalıdır. Yine devletin uyması gereken en önemli konulardan bir tanesi tasarruf konusu. Biz hizmeti yürütürken elimizdeki imkanlardan en iyi derecede istifade edip, gereksiz hususlardan kaçınıp devletin imkanlarını olması gerektiği şekilde kullanmamız noktasında her birimizin omuzlarında bir yük var. Bu konuda da mutlaka daha titiz, daha dikkatli davranmalıdır. Kamu kurum ve kuruluşlarımız kendi güvenliklerini sağlamak için zaman zaman kendi birimlerini de ilgilendirecek şekilde kamera sistemleri kurup oranın güvenliğini sağlamaları ve bu doğrultuda İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğüyle irtibat halinde olmaları gerekiyor. Bağımsızlığımızın sembolü olan bayraklarımıza da mutlaka dikkat etmeliyiz. Solgun, yırtık, ütüsüz bayraklar bize yakışan bayraklar değil. Bayrağımızı en iyi şekilde koruyup kollamalısınız” diye konuştu.

Toplantıda, Kütahya’nın yönetim, ekonomik, sağlık ve sosyal yardım, kültür ve bayındırlık işleriyle ilgili işlerin ahenkli olarak yürütülmesi için alınması gereken tedbirler görüşüldü.