Türkiye Üniversiteler Kick Boks Şampiyonası, Antalya'da Yapıldı.

Türkiye Üniversiteler Kick Boks Şampiyonası, Antalya'da Yapıldı.

Türkiye Üniversiteler Kick Boks Şampiyonası, Antalya'da Yapıldı.


Türkiye’nin 81 ilinden 850 sporcunun katıldığı   Türkiye Üniversiteler Kick Boks Şampiyonası Antalya Lara'da bir otelde yapıldı. Şampiyonada Point Fighting iki tatemide yapılırken; Full Contact ve Low Kick Branşları da iki ringde yapıldı. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi'nden BESYO Araştırma Görevlisi Bolat GÜNDÜZ'ün nezaretinde müsabakalara katılan sporculardan Hilal BİÇER Point Fighting  50 kgda 2.; Sedanur AYSAN Point Fighting 55 kgda 3.; Seda DİLMEN Point Fighting 63 kgda 3. Oldu. Kadir DOĞAN,Kamran AHMEDOV, Kadir DOĞU, Eray TOPÇU derece alamadılar. Müsabakalarda görev yapan ilimiz Milli Hakemi Fatma ÇAKIR da ortaya koymuş olduğu başarılı performansıyla hem Federasyon yöneticilerinin hem katılan İdareci, Antrenör ve sporcuların takdirini kazanmış, ilimizi başarıyla temsil etmiştir. 


Antalya’da gerçekleştirilen Türkiye Üniversiteler Kick Boks Şampiyonasının açılış törenine Türkiye Kick Boks Federasyonu Başkanı Salim KAYICI, Antalya Valisi Münir KARALOĞLU, Okçuluk Federasyonu Başkanı Abdullah TOPALOĞLU, Türkiye Muay Thai Federasyonu As Başkanı Hasan YILDIZ, Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Burhanettin HACICAFEROĞLU, antrenörler, öğrenciler ve sporseverler katıldı.


Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan şampiyonanın açılış konuşmasını yapan Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Burhanettin HACICAFEROĞLU: Şampiyonaya 81 il’den sadece birbirleri ile yarışmak, mücadele etmek için bir araya gelmiyor. Bugün ülkemizin 81  üniversitesinden bu turnuvaya iştirak eden gençlerimiz aynı zamanda sporun kardeşlik, dostluk, arkadaşlık olduğu mesajını Türkiye’ye gösteriyor. Antalya'da böyle güzide bir şampiyonaya ev sahipliği yapmaktan memnuniyet duyuyor, tüm sporculara başarılar diliyorum dedi. 


Böyle organizasyonların Kick Boks’un tanıtımına katkı sağladığını belirten, Türkiye Kick Boks Federasyonu Başkanı Salim KAYICI:Ülkemizde birlik ve beraberlik içerisinde böyle güzel çalışmalar yapmaya devam edeceğiz. Şampiyonanın güzel bir şekilde sonuçlanmasını temenni ediyor, şampiyonaya katılan sporcularımıza başarılar diliyorum; dedi. 


Point Fighting Erkekler ve Bayanlarda birinciliği İstanbul Üniversitesi kaptırmazken; Full Contact'ta Kayseri Erciyes Üniversitesi birinci oldu. Low Kick Bayanlarda birinci Düzce Üniversitesi olurken; Low Kick Erkeklerde birincilik Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi'nin oldu. 


Genel Klasmanda ise birinci Düzce Üniversitesi, ikinci Kayseri Erciyes Üniversitesi, üçüncü İstanbul Üniversitesi oldu. İkinci üçüncülük kupasını bayanlarda Bitlis Eren Üniversitesi alırken; erkeklerde Adıyaman Üniversitesi kupanın sahibi oldu.


Point Fighting Bayanlarda;


1. İstanbul - İstanbul Üniversitesi


2. Denizli - Pamukkale Üniversitesi


3. Konya - Selçuk Üniversitesi


3. Ankara - Çankaya Üniversitesi


Point Fighting Erkeklerde;


1. İstanbul - İstanbul Üniversitesi


2. Adıyaman - Adıyaman Üniversitesi


3. İstanbul - İstanbul Gedik Üniversitesi


3. Düzce - Düzce Üniversitesi


Full Contact Bayanlarda;


1. Kayseri - Erciyes Üniversitesi


2. Elazığ - Fırat Üniversitesi


3. Adana - Çukurova Üniversitesi


3. Ankara - Gazi Üniversitesi


Full Contact Erkeklerde; 


1. Kayseri - Erciyes Üniversitesi


2. Düzce - Düzce Üniversitesi


3. Ankara - Gazi Üniversitesi


3. İstanbul - Marmara Üniversitesi


Low Kick Bayanlarda;


1. Düzce - Düzce Üniversitesi


2. Batman - Batman Üniversitesi


3. Burdur - Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi


3. Ardahan - Ardahan Üniversitesi


Low Kick Erkeklerde; 


1. Trabzon - Karadeniz Teknik Üniversitesi


2. Bitlis - Bitlis Eren Üniversitesi


3. Düzce - Düzce Üniversitesi


3. Kayseri - Erciyes Üniversitesi


Genel Klasmanda Bayanlarda;


1. Düzce - Düzce Üniversitesi


2. Kayseri - Erciyes Üniversitesi


3. İstanbul - İstanbul Üniversitesi


3. Bitlis - Bitlis Eren Üniversitesi


Genel Klasmanda Erkeklerde;


1. Düzce - Düzce Üniversitesi


2. Kayseri - Erciyes Üniversitesi


3. İstanbul - İstanbul Üniversitesi


3. Adıyaman - Adıyaman Üniversitesi