TÜRK POLİSİ 173 YAŞINDA

TÜRK POLİSİ 173 YAŞINDA

Kütahya’da, Türk Polis Teşkilatının 173. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi.


Valilik önündeki törende, İl Emniyet Müdürü Hasan Çevik ve Türkiye Polis Emeklileri Derneği Sosyal Yardım Derneği (POLEMDER) Kütahya Şubesi Başkanı Mustafa Nazlıpınar, Atatürk Anıtına çelenk sundu, saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. İl Emniyet Müdürü Çevik, burada yaptığı konuşmada, emniyet teşkilatının, vatan ve millet nezdindeki kutsal görevini, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı olarak millete layık olma gayretiyle yerine getirdiğini, bundan sonra da yerine getirmeye devam edeceğini söyledi.


Türk polisinin büyük ve kutsal görevini yerine getirirken çok güç şartlar içerisinde çalıştığını aktaran Çevik, şunları kaydetti: “Türk polisi, bu kutsal görevini yerine getirirken yeri geldiğinde canını bile feda etmiş, bu uğurda şehit ve gaziler vermiştir. Milletimiz ve vatanımız için her türlü fedakarlığa hazır olan teşkilatımız, gerektiğinde bu uğurda dün olduğu gibi bugün de canını vermeye hazırdır. Ülkemizin sınır ötesinde gerçekleştirdiği başarılı operasyonlar nedeniyle panikleyen eli kanlı terör örgütleri boş durmamakta, gerek sınır ötesinden gerek sınırlarımız içerisinde haince saldırılarını sürdürmektedir.” Dedi.


Polisevinde tebriklerin kabulü ile devam eden program kapsamında polis şehitliği ziyaret edilerek, Kur’an-ı Kerim okunu, dua edildi.