Selim Erduğan'dan Kütahya için 99 proje

Selim Erduğan'dan Kütahya için 99 proje

Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya Belediye Başkan Aday Adayı Selim Erduğan düzenlediği bir toplantıda basın mensuplarıyla bir araya geldi. Açıklamasına kendini tanıtarak başlayan Erduğan, seçim çalışmaları hakkında kamuyonu bilgilendirdi. Selim Erduğan, katılımcı belediyecilik yaklaşımı ile şehrimiz için 99 proje geliştirdiklerini ifade etti. MHP Belediye Başkan Aday Adayı Selim Erduğan basın açıklamasında şu sözleri söyledi ;


 1971 yılında Kütahya’da dünyaya geldim. İlköğretim, Ortaöğretim ve Lise öğretimimi Kütahya’da tamamladım. 1989 yılında babamı kaybetmemden dolayı Yükseköğrenimime devam edemedim. 1994 yılında vatan hizmeti olan askerliğime başladım. 1995 yılında Hakkâri İli Dağlıca bölgesinde bölücü terör örğütüyle girilen çatışmada yaralandım. Tedavimin ardından birliğime dönerek askerliğimi normal süresinde tamamladım. 1996, 1997, 2003 yıllarından farklı fabrika ve şirketler çalıştım. 2009 yılında ERD Endüstriyel adıyla kendi firmamı kurdum. 2014 yılında KÜTAHYA GERMİYAN GELENEKSEL ATA SPORLARI derneğini, Türklüğe ve Türk kültürüne gönül vermiş birkaç arkadaşımızla birlikte kurduk. 2015, 2016, 2017 ve 2018 yıllarında ulusal ve uluslararası birçok sporcunun katılıyla KÜTAHYA GERMİYAN TÜRK OYUNLARI FESTİVALLERİ yaptık.  Evli ve iki çocuk babasıyım.


Öncelikle şunu belirtmeliyim ki milletimiz tarihin en şerefli milletidir. Asırlar boyu İmparatorluklar kurmuş. Çağ açıp, çağ kapatmış bir milletin çocuklarıyız. İlimlerin kurucusuyuz, büyük âlimler yetiştirmişiz. Bütün insanlığa ışık saçan ahlak ve maneviyat numunesi saysıyız şahsiyetler yetiştirmiş bir milletiz. Ama itiraf edelim ki bizim milletimizi çekemeyenler ve bizimle uğraşanlar oldu. Lakin biz herşeye ve her duruma rağmen bulunduğumuz yerde ve konumda bu necip milletin hizmetkârı olacağız ve bu aziz milletin refahı için çalışacağız.


Milliyetçi Ülkücü Hareket, Milletimizin şanlı tarihi boyunca Malazgirt’te heyecandan çoşan. Kosova’da bir kılıç gibi parlayan, Niğbolu’ya Yıldırım gibi yetişen, İstanbul’u fetheden, böylece çağ açıp, çağ kapatan. Milletimizin kendisini bulduğu cevher, ruh ve manadır. Zira değişmez hakikat herzaman hükmünü icra eder. Haklı gelince yanlış kaybolur. “Hak gelince batıl zail olur.”


Muhterem basın mensupları, bizim sloganımız “Özümüz Sözümüz Kütahya’dır.” Bu cümle tüm gayemizi ifade etmektedir. Biz makan ve mevki değil Kütahya sevdalısıyız. Bunun en büyük örneği yapmış olduğumuz icraatlardır. Biz geçmiş dönemleri eleştirmekle vakit keybetmek istemiyoruz, aksine geçmiş dönemlerde yapılan yanlışlar bizi doğruya götürecek ilk husus olacaktır.


Bizler belediyeciliğe yeni bir soluk getirmek istiyoruz bu da şu ki; belediyenin yönetimi her nekadar bizde görünecek olsada, her kütahyalı  “a” ya da “b” partili demeden belediyenin yönetiminde yer alacakdır. Peki bu nasıl olacak sorusunun cevabına gelecek olursak; “eleştirel belediyecilik”  anlayışıyla olacak. Yani biz belediye olarak, bizi eleştiren bir halk ve tabi aynı zamanda basın itiyoruz çünkü bu olumlu ve olumsuz eleştiri olarak gün gelecek bize yanlışımızı gösterecek, gün gelecek doğru olduğumuz yolda daha güçlü ilerlememizi sağlayacaktır. Aynı şekilde halkımızla devamlı istişare halinde olacağız bunu da; yapacağımız icraat ve faaliyeterimizi öncesinde yayınlarak ,sosyal medya ya da farklı iletişim olanaklarıyla halkımızın fikrini almak olacak tabi bu süreçte bir birim kurarak halkımızdan gelen proje ve isteklerede kapımız sonuna kadar açık olacaktır.


Sayın basın mensupları burada size saatlerce projlerimizi anlatmayacağım zaten sosyal medyada projelerimiz yavaş yavaş yayınlamaya başladık ama tüm hemşehrilemiz emin olsun ki herkesin içinden geçenler bizim projelerimizde yer bulmuştur. Unutmayalım ki bizim belediyecilikte ki amacımız geçmiş belediyelerin yaptığını yıkmak olmayacak aksine bunları düzeltmek ve kullanılabilir hale getirmek olacaktır.  Projerimiz de Kütahya’yı ekonomik olarak kalkındıracağı gibi modern bir şehir görünümü kazandıraktır. Yine tarihine sahip çıkan bir belediye olacağız ve kütahya’yı tarihi mekânlarıyla, doğal güzellikleriye ve sıcak su kaynaklarıya turizmin merkezi haline getirip esnafımızın ve halkımızın yüzünü güldüreceğiz. Trafik sorunun Kütahya’da herkes tarafından dile getirilen büyük bir problem yine bununla ilgili trafik master projemizle seri ve rahat bir trafik sağlayacağız. Yine tarımı kendine yeten bir kütahya ilk amacımızdır. Tarımla uğraşan çiftçi kardeşlerimiz bizimle huzura kavuşacaklardır. Çünkü istihdamın %39 tarım olan şehrimizde bu oran en verimli şekilde kullanılacak ve yine çiftçimizi ekonomik dar boğazdan projlerimiz sayesinde kurtaracağız.


Sayın basın mensupları projlerimizi önümüzde ki günlerde sosyal medyada ve siz basın mensupları aracılığıyla daha ayrıntılı bir şekilde açıklayacağız. Şunu da belirtmem gerekir ki bu projlerimiz bu konunun uzmanları ile istişare sonucu ortaya çıkmış olup ekibimizi işinin ehli olan nadide şahıslardan oluşmaktadır.


Hepinize buraya gelip bizi dinlediğiniz için teşekkür ediyorum. Tek sözümüz var o da


 “ Özümüz Sözümüz Kütahya”…