Şehit Uzman Onbaşı Selman Çelik Son Yolculuğuna Uğurlandı

Şehit Uzman Onbaşı Selman Çelik Son Yolculuğuna Uğurlandı
El-Bab'da, terör örgütü DEAŞ'a karşı yürütülen Fırat Kalkanı Operasyonu'nda şehit olan Uzman Onbaşı Selman Çelik'in naaşı Gaziantep'te düzenlenen törenin ardından memleketi Kütahya'ya getirildi. 


DEAŞ'ın tuzakladığı el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan Uzman Onbaşı Selman Çelik için Kütahya Hava Er Eğitim ve Tugay Komutanlığı'nda tören düzenlendi.  


Karşılama törenine,Vali Ahmet Hamdi Nayir , Hava Er Eğitim ve Tugay ve Garnizon Komutan Vekili Hava Piyade Albay Sait Yalınbaş, Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Kütahya Cumhuriyet Başsavcısı Ali Ulvi Yılmaz,  Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Uğur,  İl Emniyet Müdürü Hasan Çevik, STK Temsilcileri, şehidin babası Süleyman Çelik, annesi Alime Çelik ile yakınları katıldı. 


Kütahya Hava Er Eğitim ve Tugay Komutanlığı'ndaki törenin ardından şehit Selman Çelik'in naaşı Meydan Mahallesi Şehit Ömer Sokaktaki baba evine götürüldü. Şehit Uzman Onbaşı Selman Çelik için İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar tarafından helallik istendi.

 

Şehit Uzman Onbaşı Selman Çelik'in baba evine giden Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, şehidin babası Süleyman Çelik ve yakınlarına taziyelerini iletti. 


Şehit Uzman Onbaşı Selman Çelik, Ulu Cami'de ikindi namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından Kaynarca Köy Mezarlığına gözyaşları içinde defnedildi.