ÖNSAY : YENİ KÜTAHYA’YI SOSYAL DONATILARLA KURACAĞIZ

ÖNSAY : YENİ KÜTAHYA’YI SOSYAL DONATILARLA KURACAĞIZ

Ak Parti Kütahya Belediye Başkan Aday adayı Mustafa Önsay yaptığı açıklamada Kütahya’nın ekonomiden sonraki ikinci probleminin şehirdeki sosyal donatıların yetersizliği olduğunu söyledi.


Gerek Kütahyalı hemşehrilerimizin gerekse şehre okumaya gelen üniversite öğrencilerinin şehirdeki kamusal alanlarla ilgili şikayetçi olduğunu belirten Önsay, ailelerin birlikte vakit geçirebilmek için komşu şehirlere Afyon’a, Eskişehir’e, Bursa’ya gittiğini ve o şehirlerdeki sosyal donatıların insanlarımızı cezbettiğini ve bu durumun kişilerin şehre dair memnuniyetsizliklerine neden olduğu gibi şehrin ve esnafın ekonomik anlamda kaybına da yol açtığını söyledi.


Ekonomi belediyeciliği ile insanımızın gelirine katkı yapmak istediklerini fakat bunu kamusal alanı büyüten sosyal donatılarla desteklemezsek döngüyü Kütahya lehine tamamlayamayacaklarını belirten Önsay, kendilerine görev verilirse hazırladıkları Tarihi Evler Projesi, Sultanbağları Projesi, Germiyan Millet Bahçesi Projesi, Belediye Sosyal Tesisler projesi, Dev Akvaryum Projesi, Zafer Meydanı Projesi, Ulucamii Meydan Projesi, Engelsiz Yaşam Merkezi Projesi, Kariyer Merkezleri projesi, Üni-Pazar projesinin de içinde olduğu projelerinin ayrıntılarını ve kapsamlarını Kütahya halkıyla paylaşacaklarını söyledi.


Aday Adaylığı süreci ile ilgili sorumuza da cevap veren Önsay, bu sürecin Kütahyalıların değişim beklentisinin olumlu bir cevap bulacağı, Yeni Kütahya söylemiyle de geleceğe dair umutların yeşereceği bir netice ile son bulacağından emin olduklarını söyledi.


Burada en önemli şeyin duruş ve söylemle Kütahyalıların gönlüne girmek ve orda var olmak olduğu dile getiren Önsay, Gönül belediyeciliğinin esas temelinin herkesin ve her kesimin başkanı olabilmekle başlayacağını, yerinde ve muhatablarıyla istişare etmeden adım atmayan, Belediyeyi bir emanet olarak gören, sessiz yığınların sesi kimsesizlerin kimsesi olan bir anlayışla kemale ereceğini söyledi.


“Bizim derdimiz insanımızın umudu olabilmektir. Oyuna talip olduklarımızın duasını da almayı en temel hedef olarak göreceğiz.”