Milletvekili Gazel:” Obez değil Güçlü Devlet den yanayız”

Milletvekili Gazel:” Obez değil Güçlü Devlet den yanayız”


Milletvekili İshak Gazel ilimizi ilgilendiren konularda önemli değerlendirmelerde bulundu Gazel Hızlı Tren den, Şehir hastanesine, Kamu ve özel yatırımlara ilişkin konularda önemli açıklamalarda bulundu. AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel yaptığı açıklamada: “Yeri otomobil için toplanan imzaları değerli bir çalışma olarak görüyorum çünkü kamuoyu duyarlılığı açısından önemli bir gelişme idi. ZEKA Bundan 1.5 yıl önce yerli otomobilin ilimizde üretilmesi için bir fizibilite çalışması yaptı. Bu fizibiliteyi tüm bakanlıklarımıza ulaştırdık.5. osb de eksikliklerimizi tamamlıyoruz parselasyon çalışmalarımıza başlıyoruz. Yerli otomobil kamu yatırımı
değil özel yatırım dolayısıyla bu yatırımı yapacaklarla randevularımızı alıp görüşmelerimizi yaptık. Biz siyasiler olarak kamuoyunun duyarlılığını sayın Cumhurbaşkanımıza ve Bakanlarımıza ilettik. Bursa ve Kocaeli de yatırım yeri kalmadığı için yerli otomobil yatırımı konusunda ilimiz ön plana çıkıyor.Sayın Cumhurbaşkanımızın bir sözü var OBEZ devlet değil güçlü bir devlet istiyoruz. Burada söylenmek istenen Devletin hantallıktan kurtarılmasıdır. 21. Yüzyılda devlet bazı noktalardan artık elini çekiyor. Özelleştirme bütün partilerin programında var. Bu özelleştirmeler AK Parti iktidara geldiğinden beri yapılmakla birlikte AK Parti gelmeden önce de yapılan özelleştirmeler söz konusudur.
Kamu yatırımları bitmiş değil Emet de Eti Bor da yatırımlar hız kesmeden devam ediyor. Biz iktidara geldiğimizden bu yana Etibor’a yapılan yatırım miktarı 1 Milyar TL( 1 Katiriliyon) dan fazladır. Bu özelleştirmeler yapılıyor kamu yatırımı yapılmıyor sözünün yanlış olduğunun en güzel örneğidir diye düşünüyorum.
Kamu yatırımı Devletin sadece fabrika açması demek değildir. Şuanda Devlet bütün alt yapı mekanizmalarını oluşturuyor ve özel sektörün önü açılıyor. Dolayısıyla özel sektörün en fazla önünün açıldığı illerin başında geliyor. Biz iktidara geldiğimizde OSB de 10 firma 600-700 çalışan vardı. Şimdi OSB de boş yer yok en son mesela Hamburger firmasına yer tahsis edildi. 300 milyon Euroluk yatırım ve 1000 kişi istihdam edilecek. Bu yatırım nasıl geldi Kütahya ya özel teşvik ve özel firmanın bu teşvikten faydalanmak için yapıyor. Belediyemiz ve özel idaremiz burada tüm alt yapıları hazırladı ve firmada ilimizi tercih etti. Şuanda kamu binalarını ilimizde %90 oranında yenilendiğini görüyoruz.
Ulaşım noktasında artık sıkıntımız yok denecek kadar azaldı hatta kalmadı diyebilirim. Çevre illerle bağlantı yollarımız üst seviyelere geldi. Balıkesir bağlantı yolumuzda tamamlanınca tüm yollarımız muntazam olacak.
Şehir hastanemizin hafriyat çalışması bitti. Kamu-Özel ortaklığı ile yapılacağı için bu hastane kısa sürede tamamlanacak. Hızlı trenin Kütahya ya uğrayacağı kesin bu konuda sıkıntı yok. Biz bunun uygulama projesini 30 mart seçimlerinden önce halkımızla paylaştık. Bir kuzey güney bir de doğu batı aksı var Ankara İzmir arası hızlı tren güzargahı farklı İstanbul Antalya arası hızlı tren güzargahı farklı İstanbul Antalya güzargahı ilimizden geçecek. “ dedi.