MİLLETVEKİLİ AHMET ERBAŞ MUHTARLARIN SORUNLARINI DİNLEDİ

MİLLETVEKİLİ AHMET ERBAŞ MUHTARLARIN SORUNLARINI DİNLEDİ


Gültepe, Ok Meydanı, Börekçiler Mahallesinde yoğunluklu olarak yaşayan civar köylerin sakinleri köy yollarının yatırım programına alınması için MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş ile görüştü. İl Genel Meclisi Üyesi Selahattin Orman ile Ülkü Ocakları Başkanı Serdar Akkoç’un da katıldığı toplantıda Gültepe Mahallesi Muhtarı Celal Batmaz, Börekçiler Mahallesi Muhtarı İsmail Arı ve civar köy muhtarları MHP milletvekili Ahmet Erbaş’ a yıllardır çözüme kavuşturamadıkları grup yolu  taleplerini ilettiler.


 Yaylababa, Kureşler, Pullar, Bayat, Mustafalar, Dereköy, Ortaca, Emrez, Genişler, Musa Köy, Avbaş, Çakmak, Karadin, Pazarcık, Bayramşah, Saray ve Gökler Köylerine grup köy yolu yapılmasını talep eden muhtarlar “Grup yolu yapıldığında şehirde yaşayan bu köylüler köylerine daha kolay gidip gelebilecek. Yol mesafesi en az 20 kilometre kısalacak. Köylüler köylerine giderek ekinlerine bakabilecek, köydeki işlerini daha kolay yapabilecekler. Mevcut yol var ancak biraz genişlemesi gerekiyor.” ifadelerini kullandılar.


Muhtarların taleplerini dinleyen Milletvekili Erbaş sorunun çözümü için gerekli çalışmayı yapacaklarını belirterek “Kütahya’da çok koyu bir kayrımcılık yok. Bugün buraya gelirken İl Genel Meclis Üyemiz Selahattin Bey ile birlikte geldik. Bu konuyu seçimler dolayısı ile ilk kez sizden duydum. Biz MHP olarak 2019 bütçesine bu yolun girmesi için teklifimizi sunacağız. İl Genel Meclisi Başkanımızın ve üyelerinin böyle bir teklifi geri çevireceklerini düşünmüyorum.