MHP Merkez İlçe Başkanı Tomruk'tan 19 Eylül Gaziler Günü açıklaması

MHP Merkez İlçe Başkanı Tomruk'tan 19 Eylül Gaziler Günü açıklaması
Kütahya Milliyetçi Hareket Partisi Merkez İlçe Başkanı Gökhan TOMRUK, Gaziler Günü sebebi ile bir mesaj yayınladı. 

 

Üzerinde bulunduğumuz bu topraklar bize yüz yıllardır yurt olmuş ve bu toprakları müdafaa mecburiyetinde nice vatan evlatları şehitlik mertebesine ulaşmış yahut gazilik ile şereflenmiştir.

Malazgirt den Anadolu Selçuklu ’ya, Selçukludan Osmanlı devletine ve Osmanlı devletinden şu anki Türkiye Cumhuriyeti devletine değin şanlı askerlerimiz binlerce cenk ve gaza ile mücadele etmiş hiçbir korku gözetmeksizin canını feda etmiş ve halende bu uğurda tereddütsüz canıyla vatanını müdafaadadır. Aziz milletimizin vefakâr Türk askerlerinin Türk milleti gönlünde şanı ve değeri paha biçilemez bir gerçek olup her zaman minnet duyacağımız kutsal görevi yerine getirmektedir. Bu vatanın evlatları ilelebet bir olup bu uğurda can vermekten  ailesini, eşini ve çocuklarını arkasında bırakmak suretinde olsa dahi gözünü kırpmadan Türkiye Cumhuriyeti’ni korumaya devam edecektir.

Her daim üzerinde bulunduğumuz bu topraklarda bir tek vatan evladı kalsa dahi vatanı korumak için mücadelemiz ve azmimiz hiçbir şekilde son bulmayacaktır. Millî birlik ve beraberlik içinde bulunduğumuz müddetçe bu vatan ilelebet ayakta kalacak şanlı bayrağımız göklerde dalgalanmaya devam edecektir. Gerek Kurtuluş Savaşında gerekse Sakarya’da ve daha nice bağımsızlığımızı korumak için verdiğimiz savaşlarda da bu kadim topraklar korunmuş ve korunmaya devam edecektir. Kazanılan zaferler nihayetinde kurulan cumhuriyetimizin temsili olan T.B.M.M tarafından Cumhuriyetimizin kurucusu büyük komutan Mustafa Kemal ATATÜRK’e gazilik unvanının verildiği 19 Eylül 1921 tarihi Gaziler Günü olarak kabul edilmiştir. Bu önemli günde başta Başkomutan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün olmak üzere canını vatanı uğruna feda etmiş şehitlerimiz ve buna istinaden şehitlikle şereflenmek için yola çıkıp gazilik ile mükâfatlandırılan kıymetli tüm gazilerimin gaziler gününü en içten minnet duygularımla kutlarım.