MHP Kadın Kollarında Hülya Öztürk dönemi

MHP Kadın Kollarında Hülya Öztürk dönemi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kütahya İl Başkanl Ferhan Yıldırım’ın oluru, MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin onayı ile MHP Kütahya İl Kadın Kolları Başkanlığı’na atanan Hülya Öztürk Başkanlığındaki Yönetim Kurulu düzenlenen lansman toplantısı ile kamuoyuna tanıtıldı.
h-lya1


MHP İl Kadın Kolları lansman toplantısına, MHP İl Başkanı Ferhan Yıldırım, Merkez İlçe Başkanı İsmail Küçük, MHP Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Alim Işık, MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş katıldı.
Lansman toplantısında konuşan MHP İl Kadın Kolları Başkanı Hülya Öztürk; “Geleceğimizin tesisine dokunmak için İl Başkanımızın olur, Genel Başkanımızın onayı ile göreve gelmiş bulunmaktayız. Üstlenmiş olduğumuz bu görevi var gücümüzle çalışmak ilk hedefimizdir. Büyük kahramanlıklarla temeli atılan Cumhuriyetimizin Kütahya’yı göç veremeyen bir il olma temelini atalım. Bizim sevdamız Kütahya, Sevdamız Türkiye, sevdamız Asil Türk Milleti” diye konuştu.h-lya2
“Günümüzde Türk kadınının adını, hak ettiği yere taşıyacak lokomotif güç MHP’nin ta kendisidir diyen MHP İl Başkanı Ferhan Yılıdırım; “MHP’li Kütahya’mısın yiğit Asenaları, kardeşlerim, bacılarım. Kuşatmalarda kalkan teşkilatımızda cevvval bir yürek, aklımızda fikrimizde bazen bir yol başçı, bazen bir nefersiniz. Bugün inançlarımızı tazeleme, yeminlerimizi hatırlama, kutsallarımız için harekete geçme günüdür. Gün Kütahya’mızın makus kaderini değiştirmek için sizlerle birlikte omuz omuza mücadele etme günüdür. Her Güne bir umut katabilmek için çocuklarımızın geleceği için, sağlıklı, güçlü, inançlı, donanımlı ve mutlu bir gelecek için mücadele vereceksiniz. Liderimiz, Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli’nin de söylediği gibi kadın vatandır, kadın ülkedir, kadın gelecektir. Cenab-ı Allah çıktığımız yolda yar ve yardımcımız olsun” dedi.
Başkan Yıldırım; “Kadın kendisine verileni çarpıp çoğaltıp size geri verir. İçerisinde bulunduğumuz dönemde hayata daha çok katılımcı bir rol almaları en doğru olandır. Kadınlarımız hak ettiği yerlere alyık olduğu mevkilere gelmeleri vazgeçemeyeceğimiz bir hedefimiz olmalı” ifadelerini kullandığı konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Gün Kütahya’mızın makus kaderini değiştirmek için sizlerle birlikte omuz omuza mücadele etme günüdür. Her Güne bir umut katabilmek için çocuklarımızın geleceği için, sağlıklı, güçlü, inançlı, donanımlı ve mutlu bir gelecek için mücadele vereceksiniz. Liderimiz, Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli’nin de söylediği gibi kadın vatandır, kadın ülkedir, kadın gelecektir. Cenab-ı Allah çıktığımız yolda yar ve yardımcımız olsun” diye konuştu.
5f209938-0f40-4ef7-8765-aec0a1f23c11


PIRLANTA GİBİ BİR ADAYIMIZ VAR”
Lansman toplantısında konuşan MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş; “Siyasete başladığım 2007 yılında ve 24 Haziran seçimleride kapı kapı gezen, köpek saldırısına uğrayan, ailesini ihmail eden, sorumluluklarını bir kenara bırakıp davası için, partimiz için fedakarça çalışan kardeşlerimi görüyorum. Sizlerin yaptığını inanın bizler yapamıyoruz. Sizlerin birlik ve beraberliğiniz, terbiye anlayışınız inanın bizlere de örnek oluyor” dedi.
Erbaş; “Seçimler yanlızca erkeklerin söylemleri ve konuşmaları ile olmuyor. Ulaşamadığımız, erkek olarak giremediğimiz haneler var. İşte buralarda tüm kilitleri açan sizlersiniz. Sizler bizler gibi bakmıyorsunuz dünyaya. Şahsım da dahil MHP Türkiye’de aldığı başarının ve oyun altın sizlerin isimsiz olarak fedakarca çalışmalarınızla yakalanmıştır. Hem partime hem şahsıma gösterdiğiniz ilgi ve çalışmalarınızı ileride tarih yazacaktır” ifadelerini kullandığı konuşmasında şunları dile getirdi:
“50 yıllık MHP’de Kütahya Belediyesini kazanıp, Belediye Başkanlığını Prof. Dr. Alim Işık nezaretinde Kütahya’nın anahtarını Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli’ye teslim etme zamanı gelmiştir. Bu sizlerin yapacağı çalışmalarla olacak bir çalışmadır. İçinize FETÖ diye kastedilen bu alçak örgütün sızmalarına asla müsaade etmeyin. Genel Başkanımızın bunu bir beka davası olarak gördüğü Cumhur İttifakı’nı, zedeleyecek tüm açıklamalardan kaçının. Bizim göğüsümüzü kabartacağımız pırlanta gibi bir Belediye Başkan Adayımız var. Bizim adayımızın ismi bile pek çok ismi korkutuyor. Allah yar ve yardımcınız olsun.”
12040e6e-c1ea-4f9d-96bc-ca774fe648fd


ALİM IŞIK, HEDEFLERİ ORTAYA KOYDU
Programda konuşan MHP Kütahya Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Alim Işık; “Kütahya’mızın dertlerine derman olacak bir çalışma içerisindeyiz. Kütahya hazır ancak bizim de hazır olmamız lazım. Bizler bugünü bekliyorduk. Kadınlarımızın seçmen saysımızın yarısından fazlasını oluşturduğu bir kadınlar olarak bu aziz milletimize Kütahya sevdamısın hizmetini sizler anlatacaksınız. 31 Mart akşamı sizlerin de kıymetli çalışmaları sonucunda milletimiz hak ettiği hizmeti alacak.. Bundan hiç şüphemiz yok” dedi.
“Yaklaşık 60 gündür Kütahyalı hemşehrilerimizin dertlerine derman olacak bir çalışma içerisindeyiz. Sizlerin gireceği çok ev var, çalacağınız çok kapı var. Şevkatli ellerinizle başını okşayacağınız çok çocuğumuz evladımız var” diyen Başkan Adayı Prof. Dr. Alim Işık; “MHP’li belediyelerden korkulmayacağını, hiçbir ilde MHP’li Belediyelerde korkutulmadığını anlatacağız. Kütahya korkan ve korkutulan bir durumda. Bunu yapanlar acaba MHP’li Belediye bunu yapar, korku devam eder de Kütahya sessizliğini sürdürür mü? Beklentisinde. Milletimiz bizden korkmayacak. Bunun için de beş hedef koyduk ve bunu gittiğiniz her yerde söyleyin. Birinci öncelğimi sosyal barışı sağlayacağız, ikincisi göçü durdurmak, üçüncü hedefimiz Kütahya’nın ege bölgesinin en yaşlı ili olma etiketini ortadan kaldıırp nüfusu gençleştireceğiz, dördüncü hedefimiz Kütahya’yı beşinci yılımızın sonunda tercih edilen Türkiye’nin 5 ili arasına sokmak ve son hedefimiz ize Kütahyaspor’u bu görev dönemimizin sonunda birinci ligde oynayan bir Kütaya markası yapacağız” şeklinde konuştu.
“İNANCIMIZ TAMDIR”
Büyük bir kadın ordusu ile Kütahya’nın hiçbir sokağında çalınmadık kapı bırakılmaması gerektiğine vurgu yapan Başkan Adayı Prof. Dr. Alim Işık; “Yeni Kadın Kollarımızın bu Kütahya Sevdası yolculuğunda Hülya Öztürk’e teşekkür ediyorum. Kızımı, kardeşimiz yaklaşık 20 gündür bizlerle çalıştı. Kendisini gözlediğimde gözlerinin gülüşünde 1 Nisan’da Kütahya Belediyesi’nin MHP tarafından yönetildiğine inancının tam olduğunu gördüm. Artık bize ihtiyacı kalmadı. Siz değerli ordusu Kütahya’ya dağılıp mutlaka ziyaret edilmesi gereken önder kadınlarımız, yaşlılarımız, engelililerimiz ve fakir ailelerimize kapıdan kovsa bacadan gireceğine inancımız tamdır” dedi.
e24d4200-b49a-4956-baeb-bec858b78d39


Yapılan konuşmaların ardından MHP İl Kadın Kolları Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu.
Başkan Hülya Öztürk, Başkan Yardımcısı Tuba Birgin, Sekreter Duygu Oruç, Muhasip Kübra Özalp, Teşkilatlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Nezahet Erten, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Zeynep Yuvka, Hukuk İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Av. Şeyma Özek, Halkla İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Hatice Yaman, STK Sorumlu Başkan Yardımcısı Gizem Bayraktar, Sosyal Faaliyetlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Merve Göksu, Sosyal Medyadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Azime Uzun, Basın ve Yayından Sorumlu Başkan Yardımcısı Sevde Bayır, AR-GE’den Sorumlu Başkan Yardımcısı Sevgi Günbay ve Tanıtım ve Reklamdan Sorumlu Başkan Yardımcısı Elif Göksu şeklinde oluştu.