MHP İL BAŞKANI FERHAN YILDIRIM “Türk, halk değil milletir”

MHP İL BAŞKANI FERHAN YILDIRIM “Türk, halk değil milletir”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Ferhan Yıldırım yaptığı açıklama ile Türk demekten çekinenlerin hangi amaca hizmet ettiklerini sordu. Yıldırım ayrıca yerel seçimlere üç hilal bayrağı altında her bölgede gireceklerini söyledi.


MHP il başkanı Ferhan Yıldırım parti binasında yaptığı açıklamada Andımız’ın okunmaması yönünde görüş bildirenlerle ile ilgili yapılan açıklamaları sert bir dille eleştirdi. Yıldırım açıklamasında “Andımız uygulaması 2013 yılında ilkokullarda son verilmişti. 8 Ekim 2013 tarihli Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim kurumlan yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmeliğin 1. maddesi Danıştay 8. Dairesinin oy çokluğu ile aldığı karar ile iptal etmiştir. Andımızın yeniden okutulması yargı süreci tamamlanmamış olsa da mümkün hale gelmiştir bundan sonraki sorumluluk ise Milli Eğitim Bakanlığına aittir. Türk’üm demek suç mu? Doğruyum demenin neresi yanlıştır. Çalışkan olmak gaflet midir? Andımıza cephe alanlar kripto damarların failleri değilse dertleri nedir Bu ülkenin adı Türkiye Cumhuriyeti üzerinde yaşayanlarsa Türk milletidir. Türklüğü bir antropolojik mülahaza ile tarif etmek ne kadar yanlışsa, öyle görmekte o kadar yanlıştır. Çünkü Türk Birliğin adıdır. Türklük bir var oluşun adıdır. Türk atamız Bilge Kağan’ın ey otuz Tatar, dokuz Oğuz beylerim sözü ile ata topraklarından çekilen sancağın altında toplanan halkların adıdır. O sancağın altı mazlum halkların sığınağı ve birliğin adresidir.” dedi. 


TÜRK HALK DEĞİL MİLLETİR


Yıldırım açıklamasında Türk kavramının halk değil millet olduğunu belirtti. MHP İl Başkanı Ferhan Yıldırım “Türk halk değil millettir. Danıştay kararına çok bozulanlar anayasanın çiğnendiğini söyleyenler papaz çıktığında yargıya saygıya davet edenler işine gelmedi mi yargı çiğnendi diyenler hala aklı çözülme sürecinde kalanlardır. Bu üslupla devam etmeleri çözüm sürecinden sonra verdiğimiz hala da vermeye devam ettiğimiz aziz şehitlerimizin kemiklerini sızlatmakta aziz hatıralarını derinden yaralamaktadır. Türküm demekten çekinenlerin neye ve kime hizmet ettikleri apaçık ortadır. Unutulmasınlar ki enselerindeyiz PKK’lıyım bölücüm diyenlerin cezası bellidir. Doğu ve Güney Doğu Anadolu da teröre kaybettiğimiz öğretmen şehitlerimiz için bir açıklama yapamayan sendika başkanı işi gücü bırakmış nutuk üzerinden tartışmalara yol açmıştır. 81 ilde olduğu gibi şehrimizde de basın açıklaması yapan sendikanın başkanı kendisine dikkat etsin. Eğer ben Türk’üm demekten çekiniyorsa, doğruyum demekten imtina ediyorsa lafı eveleyip gevelemesin çıksın delikanlıca neye ve kime hizmet ediyorsa onun andını cesareti varsa vazoya çıkıp hemşehrilerimizin gözüne bakarak dile getirsin.” dedi.


HER SEÇİM BÖLGESİNDE OLACAĞIZ


Yerel seçimlerle ilgili her seçim bölgesinde demokratik mücadelelerini vereceklerini dile getiren İl Başkanı Yıldırım “Af tartışmaları ile gelinen hususta hiç kimseyi zorlayan yoktur. Aziz milletimizin temsilcileri hür iradesiyle gereği neyse onu yapar. MHP’ni meydanlarda hakir görmek tenkitle suçlamak siyasi ahlaka sığmaz. Ak Partinin kırmızı çizgisini söyleyenlere Milliyetçi Hareketin kırmızı çizgisi milliyetçi hareketin lideri Devlet Bahçeli’dir. Bu ülkede hiç kimse Sayın Genel Başkanımıza nezaket dersi vermeye kalkamaz Sayın Genel Başkanımızın Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı makamına gösterdiği saygı milletimizin malumudur. Parti olarak 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimlerine yönelik herhangi bir ittifak beklentimiz, ittifak arayışımız, ittifak niyetimiz geldiğimiz bu aşamada artık kalmamıştır. İşin tadı kaçtığından zoraki görüşmelerle bir yere varmanın imkanı olmayacaktır. Oyalanmaya, milleti aldatmaya, sabırları sınamaya, umutlarla oynamaya lüzum da yoktur. 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimlerine kendi adaylarımızla, kendi amblemizle katılıp, Türkiye’nin her seçim bölgesinde demokratik mücadelemizi Allah’ın izniyle yapacağız. Kütahya’nın burçlarına MHP’nin 3 Hilalli sancağını tüm seçim bölgemizde dalgalandıracağız. Varlığımız Türk Varlığına armağan olsun” dedi.