MHP Genel Başkan Yardımcısı Kütahya'da

MHP Genel Başkan Yardımcısı Kütahya'da

Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya İl İstişare Toplantısına katılmak için ilimize gelen MHP Genel Başkan yardımcısı Yaşar Yıldırım, Yerel seçimler de Kütahya dâhil birçok ili alarak MHP’li belediye sayısını en az ikiye katlayacaklarını belirtti.


ANDIMIZ OKUNDU


MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, MYK üyeleri Volkan Dudu ve Özgür Bayraktar, MHP İl Başkanı Ferhan Yıldırım, MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, İl, İlçe Teşkilatları ve Kadın Kollarının katıldığı istişare toplantısında, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçelinin seslendirdiği andımız hep birlikte okundu.


YEREL SEÇİMLERDE BAŞARIYA ODAKLANDIK


Saygı duruşu, İstiklal Marşı ve öğrenci andının okunması ile başlayan il istişare toplantısında kürsüye gelen MHP Kütahya İl Başkanı Ferhan Yıldırım “1 Kasım seçimlerinde kaybettiğimiz bir vekilimizi 24 Haziran seçimlerinde geri alarak kaldığımız yerden devam dedik” dedi. Yıldırım konuşmasında “MHP doğru siyaseti davasında eritmiş, ülküsüyle devleşmiş, siyaseti yürekli ve doğru insanlarla takip ve icra eden millet eseri Türk İslam ülküsünün yegâne yadigârıdır. Göreve geldiğimiz ilk günden bu güne kadar öncelikli olarak sahada teşkilatlarımızla buluştuk ardından tüm teşkilatlarımızla sahada sıkmadık el çalmadık kapı bırakmadık. Tüm kamu kurum ve kuruluşlarıyla bir araya gelerek elimizden geldiğince vekilimizin olmayışının eksikliğini kapatmak istedik 1 Kasım seçimlerinde kaybettiğimiz bir vekilimizi 24 Haziran seçimlerinde geri alarak kaldığımız yerden devam dedik. Şimdi vakit bunun üzerine koyma vaktidir. Vatan sevgisi ise millete hizmetin en büyük gücüdür. Bu sevginin en iyi gösterilebileceği zeminlerden birisi de hiç şüphesiz yerel yönetimlerdir, diyor Lider Devlet Bahçeli işte bu inanç ve şuurla zaman 30 Mart 2014 mahalli idareler seçimlerinde aldığımız üçü ilçe belediyesi beşi belde belediyesinin üzerine koymak vaktidir. Zaman 3 hilalli sancağımızı tüm yöremizde dalgalandırma vaktidir. Kütahya İl, ilçe ve belde teşkilat mensuplarımızla ülkü ocaklarımızla 31 Mart 2019 seçimlerinde başarıya odaklanmıştır. Yerel yönetimlerde milletimize hizmet edebilmek için çalışmaktan, çırpınmaktan, yorulmayacağız biz bu seçimlerde başaracağız” dedi.


MHP GÜVENLİKÇİ SİYASET YAPIYOR


İl Başkanı Ferhan Yıldırım’ın ardından kürsüye gelen MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım ise MHP’nin yıllardır aynı çizgide olduğunu ve güvenlikçi siyaset yaptığını ifade etti. Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım “Siyasette çeşitli noktalar ve bölümler vardır. Popülist, özgürlükçü, güvenlikçi siyaset vardır. Türkiye Avrupa’nın ortasında bir ülke olmadığı için bulunduğu konum Türk tarihi milletinin misyonu itibari ile önümüze bu ülkenin güvenliği ve bekası her zaman için önde olması getiren siyaseti MHP kabul etmiştir. MHP kurulduğu günden bu güne kadar herkesin hoşuna gidecek ifadeleri söyleyen, herkesin gönlüne göre damarına şerbet veren bir siyaset yapmadı. MHP dünden bugüne kadar güvenlikçi siyaset uyguladı. Uygulaması da gerekir. Özgürlükçü siyaset uygulayan partiler vardır. Özgürlükçü siyasetin Türkiye’deki temsilcisi CHP’dir. 12 Eylül’den önce duvarlarda ‘halklara özgürlük CHP’ yazardı. Nedir bu halklara özgürlük. Bugün PKK’nın ayrı devlet kurmasının tezahürü olarak önümüze gelmiştir. CHP’nin bu siyaseti hali hazırda devam etmektedir. Bununla birlikte HADEP, İP ve Saadet Partisi ile aynı popülist politikayı sürdürmektedir. MHP hiçbir zaman geri adım atamamış ve duruşundan da taviz vermeyerek sarsılmamıştır. Dün kimin nerede olduğunu, MHP’nin nerede olduğunu ve bugün kimin nerede olduğunu MHP’nin nerede olduğunu tespit etmek gerekir. Açılım sürecinde yapılan tek şey terör örgütü PKK ile masaya oturup pazarlık yapılmıştır. MHP o zaman 9 ilde temalı mitingler yaptı. PKK’ya karşı İzmir’den başlayıp Ankara’ya kadar mitingler yaptık. 15 Temmuz gecesi ortada kimse yoktu. Genel Kurmay Başkanı yok, başbakan yok, bakanlar yok, cumhurbaşkanı yok. Var olan ve partisinin ışıkları yanan, ilk açıklamayı yapan ve bunun kalkışma olduğunu duyuran MHP ve MHP genel Başkanı Devlet Bahçeli’dir. MHP her zaman olduğu gibi burada da tavrını ortaya koymuştur” dedi.