MHP Belediye Başkan Adayı Prof.Dr. Alim Işık sosyal projelerini açıkladı

MHP Belediye Başkan Adayı Prof.Dr. Alim Işık sosyal projelerini açıkladı


Sosyal belediyecilik gelişecek
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kütahya Belediye Başkan adayı Prof. Dr. Alim Işık düzenlediği basın toplantısı ile 31 Mart yerel seçimleri için hazırladıkları projelerin ilk grubunu açıkladı. Işık sosyal belediyecilik adı altında bölgenin en büyük hayvanat bahçesinden su altı akvaryumuna, emeklilerden aile etiğim merkezine kadar birçok alanda 30 projesini açıkladı.
MHP Kütahya Belediye Başkan adayı Prof. Dr. Alim Işık merkez ilçe binasında il başkanı Ferhan Yıldırım, Kadın Kolları Bakanı Hülya Öztürk ve Merkez İlçe Başkanı İsmail Küçük’ün katılımı ile 31 mart yerel seçimleri için halkında katkı sağlayarak hazırlanan projelerinin ilk grubunu açıkladı. Sosyal Belediyecilik projeleri adı altında açıklanan 30 projede birçok konu tek tek detayı bir şekilde ele alındığı görüldü. Işık açıklamasında “Halka hizmet Hakk’a hizmettir anlayışını esas alan, yüreği Kütahya için çarpan; inançlı, fedakar, birikimli ve teknik bir ekip işidir. Vizyonumuz temiz, çağdaş, sosyal, tarihi ve kültürel değerlerimizin korunduğu, eğitim, turizm, termal sağlık kenti bir Kütahya için katılımcı, şeffaf ve üretken belediyecilik anlayışının hakim kılınmasıdır. İlkelerimiz ise adaletli olmak, liyakata özen göstermek, insan merkezli davranmak, maneviyata sahip çıkmak, ılımlı politika izlemek, şeffaf olmak, ısrarcı olmak, kucaklayıcı davranmak. Yani, alim ve ışık olmaktır. 2019-2024 temel hedeflerimiz ise sosyal barışı sağlamak, göçü durdurup ilimizi büyütmek, il nüfusunu gençleştirmek, Kütahya’yı tercih edilen beş ilden biri yapmak, Kütahyaspor’u 1. lig takımı yapmaktır. İlk grup projelerimiz sosyal belediyecilik üzerine oluşturduğumuz sosyal projelerdir. Hilal bebek projesi ile yeni doğan bebeklerin giysi ve bakım malzemeleri ailelere hediye edilecek ayrıca yerli üreticilerimizden temin edilecek günlük süt yardımı yapılacak ve bu alanda eğitim almış personel aracılığıyla bebek bakım desteği sağlanacaktır. Engelsiz Belediyecilik Projesi kapsamında belediyemiz bünyesinde kurulacak “Engelsiz Yaşam Merkezi” ile engelli vatandaşlarımızın her türlü sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerini güvenli olarak gerçekleştirmeleri sağlanacaktır. Panik Butonu Projesi ile yardıma muhtaç yaşlılarımızın, ihtiyaç duyduklarında kullanabilecekleri acil panik butonu kurulumları yapılarak tek tuşa dokunmalarıyla Belediye müdahale ekipleri harekete geçecek ve acilen vatandaşımızın yardımına koşacaktır.” dedi.
HİLAL KART PROJESİ
Başkan adayı Işık “Hilal Kart Projesi ile halen uygulanmakta olan muhtaçlık durumuna göre 100-200 TL/ay aralığında nakit para yüklenen “gıda kartı” uygulaması, nakit miktarı yüzde 50 oranında artırılarak sürdürülecektir. Dar gelirli vatandaşlarımız, Belediyemizce kendilerine verilecek “Hilal Kart” ile tekel ürünleri, alkollü içecekler ve zücaciye hariç olmak üzere istedikleri ürünü ilimiz mahalle esnafından alabileceklerdir. Cenazesi olan vatandaşın bir telefonu ya da şahsen başvurusu üzerine tüm hizmetler Belediyemiz tarafından ücretsiz olarak yerine getirilecektir. Defin günü cenaze sahibinin isteğine bağlı olarak cenaze evine yemek veya gıda yardımı yapılacaktır. İlimiz merkezinde bulunan hastanelere ilçe, belde veya köylerimizden gelen hasta yakınlarının, istemeleri halinde Belediyemize ait misafirhane ve sosyal tesislerde ücretsiz barınmaları sağlanacaktır. Belediyemiz Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde kurulacak Aile Eğitimi ve Rehberlik Birimi aracılığıyla aile içi geçimsizlik yaşayan ve birimimize başvuran vatandaşlarımıza Psikolojik destek ve rehberlik hizmetleri ile boşanma, nafaka, engelli hakları vb. gibi konularda hukukî danışmanlık hizmeti verilecektir.” dedi.
BÖLGENİN EN BÜYÜK AKVARYUMU VE HAYVANAT BAHÇESİ YAPILACAK
Işık sokak hayvanları ile ilgili kapsamlı çalışmalar yaptıklarını ve bu doğrultuda projeler hazırladıklarını söyledi. Işık “Belediyemize ait Sokak Hayvanları Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezinin kapasitesi artırılarak daha verimli ve sağlıklı hizmet vermesi sağlanacaktır. Rehabilitasyon Merkezinde gönüllü olarak çalışmak isteyen hayvan dostları ve gönüllülerine çalışma ve ziyaret imkanı sağlanacaktır. Çocuklarımızın hayvan sevgisiyle büyümesini ve hayvan türlerini tanımalarını sağlamak amacıyla, Bölgemizin en geniş ve zengin Hayvanat Bahçesi ve Evcil Hayvanlar Parkı yapılacaktır. Çocuklarımızın su altı canlılarını tanımaları ve yakından görebilmelerini sağlamak amacıyla, Bölgemizin en büyük ve zengin Su Altı Akvaryumu yapılacaktır.” dedi.