MHP Belediye Başkan Adayı Alim Işık oldu

MHP Belediye Başkan Adayı Alim Işık oldu

Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya Belediye Başkan Adayını Prof. Dr. Alim Işık olarak açıkladı. Işık yaptığı ilk açıklamada " Yarım kalan sevdamızı tamamlamak üzere Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya Belediye Başkanlığı adaylığımız hayırlı olsun" ifadelerini kullandı. Kütahya Milletvekili olarak geçmiş dönemlerde Kütahya'yı TBMM'de temsil eden Prof. Dr. Alim Işık'ın özgeçmişi şöyle;


1959'da Kütahya'nın Simav ilçesinde doğdu.Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Makineleri Bölümünü birincilikle bitirdi. Yüksek lisans ve doktorasını ÇÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Tarımsal Mekanizasyon Anabilim Dalında tamamladı.


Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesinde öğretim üyesi olarak görev yaptı. 1991'de Tarımsal Mekanizasyon Anabilim Dalında doçent, 1997'de Tarım Makineleri, 2000 yılında da Endüstri Mühendisliği Anabilim dallarında profesör oldu. Dumlupınar Üniversitesi Mühendislik Fakültesinde öğretim üyeliği, Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ)'nde Senato ve Yönetim Kurulu üyeliklerinin yanı sıra Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanlığı görevlerini yürüttü. 1997 - 2001 yıllarında DPÜ Simav Teknik Eğitim Fakültesi Dekanlığı ve DPÜ Rektör Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Bilimsel alanda, 200 civarında makale, bildiri ve kitaplardan oluşan yayınlanmış eserleri bulunuyor.


Prof. Dr. Alim Işık 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde de Kütahya Belediye Başkan Adayı olmuş ve seçimi 2.500 civarında oyla seçimleri kaybetmişti. 


23,24 ve 25. dönemlerde Kütahya Milletvekili seçildi.Alim Işık iyi düzeyde ingilizce bilmekte olup, evli ve 3 çocuk babasıdır.