Memur Sen'den 24 Haziran açıklaması

Memur Sen'den 24 Haziran açıklaması

16 Nisan'da milletimiz bir konuda karar verdi. O da ülkede artık Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine
geçmiştir.
Parlementer sistem devamlı koalisyon tartışmaları, bozulan koalisyonlar, birbirini takip eden seçimler ve 94
yılda 65 hükümet bu istikrarsızlık demek. Milletimiz istikrar için 5 yılı satınalma ve daha derli toplu bir
yönetim için Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçişe onay verdi. Geçişin erkene alınması demek milletin iradesine erkenden başvurulması demektir. Millet iradesine başvurulması iradenin millette olduğunun teyididir. Biz millet üzerinde vesayet odakları olmasın diye, ham demokrasi tam demokrasi olsun diye yıllardır mücadele eden sivil kuruluşuz. Seçimin yetişip yetişmeyeceği YSK'nın meselesi, Siyasi partilerin seçime hazırlıklı olup olmaması siyasi partilerin meselesi. Biz sivil bir kuruluş olarak C.Başkanlığı Hükümet Sistemi için açık taraf olmuş ve halkoylamasında çalışma yapmış, EVET demiş bir konfederasyonuz.
Onay verdiğimiz bir sistem için siyasetin onayımıza başvurması memnuniyet duyacağımız bir yaklaşımdır. Erkene alınması, ileri atılması siyasetin yetki alanındadır. 24 Haziran'a çekilmesi ülkeyi yönetenlerin ve siyasi partilerin tercihi ise buna saygı duyar ve irademizi göstermek için hazır olduğumuzun bilinmesini isteriz.
Memur-Sen görüşü ve duruşu net olan bir konfederasyondur. Çünkü; derdi millet, kendi millet, yükü yeniden güçlü medeniyet olan bir teşkilatız. Elbette Memur-Sen’liler olarak geçmişte bu millete yapılan zulümleri unutmadık. Zalimlere omuz verenler, terör örgütlerine payandalık yapanlar, geçmişte zulümleri unutup bu gün zalimlerle saf tutanlar, Türkiye’yi geriye götürecek, kötü hatıraları tekrar hayatiyet verecek yapılar bizden ne destek ne de dua alırlar. Bu teşkilat feraset sahibidir. Ülkesi ve milleti için doğrunun yanında yer alır, sözde iyiyiz diyenlere itibarımız yoktur.