KÜTBO’DAN ÜYELERİNE 3 MİLYON TL’LİK NEFES KREDİSİ

KÜTBO’DAN ÜYELERİNE 3 MİLYON TL’LİK NEFES KREDİSİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Kredi Garanti Fonu, Ziraat Bankası ve Denizbank’ın işbirliği ile hayata geçirilen Nefes Kredisi projesine Kütahya Ticaret Borsası (KUTBO) da kaynak aktardı.


KUTBO, finansmana erişimde sorun yaşayan küçük ve orta büyüklükteki üyelerine düşük faizli kredi kullanmalarına destek olacak. KUTBO Yönetim Kurulu Başkanı Necat Gültekin, Nefes Kredisi projesine borsa olarak aktardıkları kaynakla, üyelerinin 3 milyon Türk Lirası krediye erişimini sağlayacaklarını belirterek, “Küçük ve orta büyüklükteki işletmelerimizin düşük faizli kredi kullanmalarına destek olacağız” dedi.


DÜŞÜK FAİZLİ KREDİ 12 AY VADELİ


KUTBO Başkanı Necati Gültekin, proje kapsamında borsa üyelerine aylık yüzde 0,825, yıllık yüzde 9,90 faiz oranı ve 12 ay vadeyle Denizbank ve Ziraat Bankası’ndan en üst limit 100 bin Türk Lirası kredi kullanmalarına imkân sağlayacaklarını kaydetti. Üyelerin bankalara TOBB Nefes Kredisi başvurusu öncesinde Borsa’dan “TOBB Nefes Kredisi Başvurusu İçindir”  ibareli faaliyet belgesini temin etmesi gerektiğini bildirdi.


 


ARTI MASRAF VE KOMİSYON YOK


GÜLTEKİN, protokol imzalanan bankalar tarafından masraf olarak talep edilecek 250 TL ve Hazine Müsteşarlığı’nın talep edeceği kefalet başvuru bedeli ve komisyonu dışında üyelerden herhangi bir masraf ve komisyon talep edilmeyeceğini de kaydetti.


BAŞVURULAR 12 ARALIK’TA BAŞLIYOR


Gültekin “Sağladığımız bu imkânla finansmana erişimde sorun yaşayan ve ekonomik darboğazı sert bir biçimde hisseden KOBİ’lerimiz başta olmak üzere sektörümüzün biraz nefes almasını diliyoruz. Tüm üyelerimizi 12 Aralık Pazartesi günü uygulanmaya başlanacak olan bu imkândan faydalanmaya davet ediyorum”  dedi.