KÜTAHYA PROTOKOLÜ KARNE HEYECANINA ORTAK OLDU

KÜTAHYA PROTOKOLÜ KARNE HEYECANINA ORTAK OLDU
2016-2017 eğitim-öğretim yılı sona erdi. Kütahya’da 93 bin 348 öğrenci bugün karne aldı.


Vali Ahmet Hamdi Nayir ile Kütahya il protokolü de Çinigaz Doğalgaz Sevin Akdoğan İlkokulu’nda eğitim gören 230 öğrencinin karne heyecanına ortak oldu. 


Çinigaz Doğalgaz Sevin Akdoğan İlkokulu’ndaki karne dağıtımına Vali Ahmet Hamdi Nayir’in yanı sıra Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Bülent Tatkan, Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Vali Yardımcısı Arif Yalçın, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Uğur, İl Emniyet Müdürü Hasan Çevik, İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger katıldı. 


Vali Ahmet Hamdi Nayir ile beraberindeki protokol heyeti sınıfları tek tek gezerek öğrencilere karnelerini teslim etti. Öğrencilere karne ile birlikte kitap da hediye edildi.


Öğrencilerle sohbet eden Vali Ahmet Hamdi Nayir ikinci yarıyılın nasıl geçtiğini ve yaz tatili planlarının ne olduğunu sordu. Yaz tatilini eğlenerek, dinlenerek ve çalışarak geçirebileceklerini söyleyen Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Karne dağıtımında öğrencilerimiz kadar dışarıda çocuklarını bekleyen velilerimizi de heyecanlı gördük. Burada aynı zamanda çocuklarımıza tatilde neler yapacaklarını sorarak onları, tatillerini en iyi şekilde geçirmeleri için yönlendirmeye çalıştık. Çocuklarımız tatilde hem dinlensinler hem de eksik olan dersleri varsa onları tamamlamaya çalışsınlar. Derslerden çok kopmadan ama tatillerini de yaparak yeni eğitim öğretim dönemine hazırlansınlar. Bugün ilimiz protokolü ile beraber çocuklarımızın bu zevkini, ailelerimizin bu neşesini burada paylaşmaya çalışıyoruz. Öğretmenlerimiz belli ki özverili çalışmışlar, çocuklarımız da bugüne özel hazırlanmışlar. İnşallah çocuklarımıza iyi bir tatil olacak ve kazasız belasız dönerek çocuklarımızı yeni dönemde tekrar teslim alacağız” dedi. 


Karne dağıtımının ardından Vali Ahmet Hamdi Nayir ile protokol üyeleri öğretmenlerle bir araya geldi. 


2016-2017 eğitim öğretim yılının huzur ve güven ortamı içerisinde tamamlandığına dikkat çeken Vali Ahmet Hamdi Nayir, “İnanıyoruz ki emanet aldığınız çocuklar için elinizden gelen gayreti gösterip, onları eğitimlerinde belli bir yere getirmeye çalışmışsınızdır. Sizler de bir tatili hak ettiniz. İnşallah kazasız, belasız yeni bir eğitim öğretim yılı başında tekrar çok sevdiğiniz çocuklarınıza kavuşacaksınız. Bir huzur iklimi içerisinde devam eden bir eğitim öğretimimiz var. Sizlerle aynı şansa sahip olmayan ülkemizin değişik yerlerinde öğretmenlerimiz var. İnşallah o bölgelerdeki sıkıntılarımız kısa zamanda bitsin, öğretmenlerimiz huzur ortamı içerisinde eğitim ve öğretimlerine devam etsinler. Omuzlarınızda büyük bir yük var. Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızı size emanet etmiş bulunuyoruz. İnşallah sizlerin de kalp huzuru içerisinde vermiş olduğunuz emekle bizler geleceğimize daha emin bakabileceğimiz bir yarın bekliyoruz” diye konuştu.