Kütahya'nın Yeni Belediye Başkanı Prof.Dr.Alim Işık oldu

Kütahya'nın Yeni Belediye Başkanı Prof.Dr.Alim Işık oldu

Resmi olmayan seçim sonuçlarına göre Kütahya Belediye Başkanlığı yarışını 53.393 oy alan MHP Adayı Prof. Dr. Alim Işık kazandı. En yakın rakibi Ak Parti Adayı Av.Sami Kutlu'nun oyu 44.513'de kaldı. CHP Adayı Eyüp Kahveci ise 35.357 oy ile seçimin 3. partisi oldu.  İyi Parti Adayı Aynur Sezer 2.009 oy,Saadet Partisi Adayı Ömer Faruk Evren 1.874 oy aldı. 


Alim Işık, 3 Şubat 1959'da Kütahya'da doğdu.  Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Makineleri Bölümü'nü birincilikle bitirdi. Yüksek lisans ve doktorasını ÇÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Tarımsal Mekanizasyon Anabilim Dalı'nda tamamladı. ÇÜ, DPÜ ve THK Üniversitesinde öğretim üyesi olarak görev yaptı.


1991’de Tarımsal Makineleri Anabilim Dalı’nda Doçent, 1997’de Tarım Makineleri, 2000 yılında Endüstri Mühendisliği, 2015 yılında da Uçak Teknolojileri Alanlarında Profesör oldu.


Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Simav Teknik Eğitim Fakültesi Dekanlığı,  Dumlupınar Üniversitesi Rektör Yardımcılığı, Senato ve Yönetim Kurulu Üyeliklerinin yanısıra Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanlığı görevlerini yürüttü.


Türk Hava Kurumu Üniversitesinde Genel Sekreter, Dekanlık, Rektör Yardımcılığı ve Vekil Rektörlük görevlerinde bulundu.


Bilimsel alanda, 39’u uluslararası olmak üzere, toplam 170 makale ve bildiri, 12 kitap ve bunun dışında da ayrıca birçok yayını bulunmaktadır.


23-24 ve 25. dönemde Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya Milletvekili seçildi. TBMM İKÖPAB Türk Grubu Üyesi, Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Üyesi ve Asya Parlamentoları Asamblesi Türk Grubu Üyesi olarak görev yaptı.


 İyi düzeyde İngilizce bilen Işık, evli ve 3 çocuk babasıdır.


.