Kütahya Milletvekilleri mazbatalarını aldılar

Kütahya Milletvekilleri mazbatalarını aldılar

24 Haziran 2018 tarihinde yapılan seçimlerde Kütahya'dan milletvekili seçilen Ahmet Tan, İshak Gazel, Ceyda Çetin Erenler, Ahmet Erbaş ve Ali Fazıl Kasap İl seçim kurulundan mazbatalarını aldılar...


 


61c90b59_c9e5_4cd5_85f2_c49d645c63de


 İlk mazbatasını alan isim Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Ali Fazıl Kasap oldu. Partililerle birlikte Kütahya Adliyesi’ne gelen Kasap, mazbatasını İl Seçim Kurulu Başkanı Berrin Balcan Uygun’dan aldı.  Uygun, milletvekili Kasap’a başarılar temennisinde bulundu. Milletvekili Kasap, tören sonrasında gazetecilere yaptığı açıklamada, partisinin Kütahya’dan 41 yıl aradan sonra milletvekili çıkardığını hatırlattı.  Kütahya’nın sorunlarını diğer milletvekilleri ile birlikte çözmek için gayret edeceğini dile getiren Kasap, şunları kaydetti: “Mesela ben isterdim ki yarın hızlı tren ile Ankara’ya gidelim de mecliste kaydımızı yaptıralım. Tren garına gideceğiz ama hızlı tren yok. Hava alanına gidelim diyelim sadece İstanbul’a uçak var. Yani Kütahya’nın bu olumsuzluklarını 5 milletvekili arkadaşla birlikte çözelim. Bizim artık bu aşamadan sonra zaten hiçbir zaman zihniyet olarak partizanlık, eleştiri yok. Biz yıkmak için değil yapmak için bu Kütahya’yı daha yaşanır kılmak için çalışacağız. Türkiye’yi daha özgür, bağımsız hak, hukuk ve adaletin olduğu bir ülke olması için CHP olarak elden geleni yaptığımız gibi ben bireysel olarak tüm milletvekili arkadaşları aynı platforma çağırıyorum.” dedi.


 


cf4ae22a_917a_4e7c_a562_059e1a36ad4b


 MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş da bugün çok sayıda partilye birlikte İl Seçim Müdürlüğü'ne giderek mazbatasını aldı. Ahmet Erbaş mazbatayı aldıktan sonra yaptığı basın açıklamasında birlik ve beraberlik mesajları verdi. Mazbatasını İl Seçim Kurulu Başkanı Berrin Balcan Uygun’dan alan Erbaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, Kütahya’ya hizmet etmek için bütün gayretiyle çalışacağını belirterek, şunları kaydetti:  “Bundan sonraki meselemiz bayraktır, millettir, toprağımızdır ve Kütahyamızdır. Cumhur İttifakı’nda verdiğimiz sözlerin hepsi geçerlidir. Cumhur İttifakı’na bakış açımız geçerlidir. Bundan sonraki yol çizgimizde bellidir. Sayın Genel Başkanımız zaten açıkladı bunu. Sayın Cumhurbaşkanımı ve seçilmiş 600 milletvekili arkadaşımı bu vesileyle kutluyorum. İnşallah vatanımıza milletimize hayırlı işler yapan bir meclis olur çünkü bu kurucu meclis gibi bir şey olacak. İlk defa bu sayıda bir sayı var, 600 kişilik bir meclisimiz ilk defa oluyor ve ilk kez başkanlık sisteminin 2023’e kadar olan geçiş süresini halledeceğiz. İnşallah tarihe mal olacak işler yaparız.” dedi.Erbaş, bir amaçlarının da Kütahya’nın sesini tüm Türkiye’ye duyurmak olduğunu dile getirerek, mazbata törenine katılan teşkilat üyelerine teşekkür etti. İl Seçim Kurulu Başkanı Uygun da Erbaş’a, milletvekili seçilmesinin hayırlı olması ve başarılar çalışmalar dileğinde bulundu.


 


36522067_2092647314098123_3402137775204466688_n


İl Seçim Müdürlüğü'nde son olarak Ak Parti Milletvekilleri mazbata aldı. Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu ve Partililerle birlikte seçim müdürlüğüne gelen ve mazbatalarını alan Ahmet Tan, Av. İshak Gazel ve Ceyda Çetin Erenler Adliye binası önünde basın açıklaması yaptı.  Milletvekilleri adına gazetecilere açıklama yapan İl Başkanı Çetinbaş, milletvekillerine çalışmalarında başarı diledi. AK Parti teşkilatının milletvekillerinin her zaman arkasında olduğunu ve bundan sonra da olacağını dile getiren Çetinbaş, şunları söyledi: “Allah yapacakları hizmetlerde, şehrimizin adına takip edecekleri meselelerde ve yasama faaliyetlerinde milletvekillerimizi mahcup etmesin. Yeni yasama döneminde kurulacak hükümetimizle Kütahya’mıza yapacağımız çok iş olduğunu, takip edeceğimiz çok mesele olduğunu biliyoruz. Bugünden başlamak suretiyle bunlarla alakalı çalışmalarımız inşallah devam edecek. 24 Haziran seçimlerinde Kütahyalı kardeşlerimizin gösterdiği teveccühe şükranlarımı sunuyorum.” dedi.