Kütahya'da Ulusal Korolar Şenliği

Kütahya'da Ulusal Korolar Şenliği

Kütahya Ahmet Yakupoğlu Güzel Sanatlar Lisesi tarafından düzenlenen 6. Ulusal Korolar Şenliği  Hezar Dinari Kültür Merkezi'nde başladı.


Milli Eğitim Bakanlığı, Kütahya Valiliği, Kütahya Belediyesi, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi ve Kütahya Ahmet Yakupoğlu Güzel Sanatlar Lisesi’nin işbirliği ile düzenlenen 6. Ulusal Korolar Şenliği renkli görüntülere sahne oldu.Gün boyunca devam edecek olan  6. Ulusal Korolar Şenliğine 15 İlden 30 Koro ve 1100 öğrenci katılıyor.


korol korr

Kütahya Ahmet Yakupoğlu Güzel Sanatlar Lisesi Okul Müdürü Mustafa DEMİR’in açılış konuşması ile başlayan şenlikte danışma ve değerlendirme kurulu üyeleri, Afyonkocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuar Kurulu Üyesi Prof. Dr. Funda Emel TÜRKMEN, Bursa Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Üyesi Gülnihal GÜL, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Öğretim Üyesi Dr. Atilla Çağdaş DEĞER ve Kırdar Bilgiören Koleji Yönetim Kurulu Üyesi Onur KIRDAR’a Kütahya Belediye Başkan Yardımcısı İlyas BAHAR’ın plaketlerini vermesinin ardından okulların koroları sahne aldı.


koroll

6. Ulusal Korolar Şenliği’ne Kütahya Belediye Başkan Yardımcısı İlyas BAHAR, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan BAŞYİĞİT, daire müdürleri, 15 ilden gelen çok sayıda öğrenci ve izleyici katıldı.