KÜTAHYA’DA 93 BİN 387 ÖĞRENCİ KARNE ALDI

KÜTAHYA’DA 93 BİN 387 ÖĞRENCİ KARNE ALDI
2016 -2017 eğitim öğretim yılı 1’nci yarıyılı sona erdi. Kütahya'da 93 bin 387 öğrenci karne heyecanı yaşadı. Öğrencilerin karne heyecanına Vali Ahmet Hamdi Nayir de ortak oldu. 


Kütahya Orgeneral Asım Gündüz İlkokulu’nda düzenlenen karne dağıtımına Vali Ahmet Hamdi Nayir’in yanı sıra Kütahya Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Celal Başoğlu, Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, İl Emniyet Müdürü Hasan Çevik, İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, şube müdürleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.


Orgeneral Asım Gündüz İlkokulu’ndaki 1’nci sınıf öğrencileri ilk karnelerini Vali Ahmet Hamdi Nayir ile protokol üyelerinin elinden aldı. 


Vali Ahmet Hamdi Nayir, Kütahya Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Celal Başoğlu, Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, İl Emniyet Müdürü Hasan Çevik, İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger 1’nci sınıfların ardından 4’ncü sınıf öğrencilerinin karnelerini, takdir ve teşekkür belgelerini verdi.


Öğrencilere tavsiyelerde, velilere uyarıda bulunan Vali Ahmet Hamdi Nayir, “İlimizde 93 bin 387 öğrencimiz bugün karnesini aldı. Bizler de protokol olarak çocuklarımızın karne heyecanına ortak olmak istedik. Üç sınıfımızda öğrencilerimizin karnelerini dağıttık. Hem çocuklarımıza hem de velilerine birinci dönemdeki başarılarından dolayı teşekkür ve tebriklerimizi ilettik. Kırık notu olan öğrencilerimiz içinse henüz hiçbir şeyin bitmediğini ikinci yarıyılda kendi eksikliklerini tamamlayabileceklerini anlatmaya çalıştık. Çocuklarımız bir tatil yaparak dinlenecek. İnşallah ikinci döneme daha hazırlıklı olarak başlayacaklar. Karnesinde kırığı olan çocukların evde görmüş olduğu tepkiden dolayı zaman zaman üzücü hadiseler oluyor. Biz ilimizde bunu yaşamamak için öğrencilerimize ve velilerimize özellikle tembih ediyoruz. Bu çocuklar bizim çocuklarımız. Kırık notlarını ikinci dönem yükseltme imkanları var. Hep birlikte, el birliğiyle çalışılırsa geleceğimize daha ümitle bakacak bir nesil yetiştirmemiz mümkün. Dileğimiz, eğitim kalitemizin arttığı, daha yetişmiş çocuklarımızla geleceğe güvenle bakacak sistemi oluşturmuş olalım” diye konuştu.


Öğrencilerin mutluluğuna ve heyecanına ortak olan Vali Ahmet Hamdi Nayir ile protokol üyeleri öğrencileri tebrik ederek velilere ilgilerinden dolayı teşekkür etti.