İYİ PARTİ İL BAŞKANI NURHAN SUNEL; “Hedefimiz geri kalmışlığımıza son vermek”

İYİ PARTİ İL BAŞKANI NURHAN SUNEL; “Hedefimiz geri kalmışlığımıza son vermek”


 

İYİ Parti Kütahya İl Başkanı Nurhan Sunel başkanlığında basınla buluştu. Düzenlenen toplantıda Başkan Sunel yarın ( 19.09.2018) Kütahya’da olacak İyi Parti heyeti hakkında bilgi verdi. Sunel Kütahya için çalıştıklarını söyledi.

İYİ Parti İl Başkanı Nurhan Sunel basın mensupları ile bir araya geldiği programda bugün Kütahya’da olacak İYİ Parti heyeti ve çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Sunel “İYİ Parti olarak yeni başlıyoruz ve nerede kalmıştık diyoruz. Haziran ayında Afyon’daki çalışmaların ardından genel merkezde alınan kararlar doğrultusunda teşkilatlarda yenilenme süreci başladı. Kütahya’da da yenilenme işlemi başladı ve bizler görevimize devam ediyoruz. Türkiye’nin durumunun ne olduğunu herkes çok iyi biliyor. Biz İYİ Parti olarak sadece sorunların üzerinde duracağız. Şunu şu yaptı bu böyle oldu değil Türkiye’nin sorunu ne ise Kütahya’nın problemi be ise sadece o sorun ve problemleri nasıl çözeriz, insanların mutluluğunu nasıl arttırabiliriz bunun çalışmasını yapacağız. Genel merkezimizin aldığı karar ile Türkiye genelinde ‘İyilik Kervanı Yolda’ adında bir kampanya başlatıldı. Bu kampanya doğrultusunda yarın (bugün) genel başkan yardımcımız, iki milletvekilimiz ve genel idare kurul üyelerimiz ile kurucu üyelerimizden oluşan bir ekip gelecek. Kütahya’daki sorunları yerinde görerek tespit edecekler. Valilik ve STK’lara bazı ziyaretler gerçekleştireceğiz.” dedi. 

YEREL SEÇİM ÇALIŞMALARINI BAŞLATTIK  

Sunel yerel seçim çalışmalarını başlattıklarını belirttiği açıklamasında “İYİ Parti Kütahya teşkilatları olarak yerel seçim çalışmalarımızı başlattık ve çalışmalarımızı sürdürmeye devam ediyoruz. Buy çerçevede Kütahya’ya çok güzel bir belediye başkan adayı sunarak Kütahya’nın yaklaşık 25 yıldır günümüze kadar geri kalmışlığın önünü alarak Kütahya’nın ufkunu açmak için çalışacağız. Neden geri kalmışlık diyoruz. Kütahya hem göç veriyor, iş sahası yok ancak trafik her geçen gün artıyor. Trafiğin bu şekilde artması ve sorun olması yerel yönetimlerin yanlış politikalarından kaynaklanıyor. Kütahya’daki tüm devlet sektörleri satıldı. Daha doğrusu peşkeş çekildi. Kütahya asgari ücretle çalışan ve emeklilerin yaşadığı bir kent haline geldi. Her şeyi sattınız ama daha ötesi insanların mutluluklarını elinden alındı. Kütahya herkes morali bozuk bir şekilde dolaşıyor. Esnafın tadı yok, çalışan asgari ücretle yaşam mücadelesi veriyor, pazarda filesini dolduramıyor. Okullar başladı masraflar arttı. Kış geliyor doğalgaz ve kömür ayrı bir yük. İnsanlar çaresiz bir şekilde çıkış yolu arıyor. İYİ Parti olarak seçim çalışmamız da AK Parti’nin kazanması durumunda ekonomide olacakları tek tek anlattık. Bu yaşanan ekonomik kriz bizim için sürpriz değil. Ekonominin böyle olacağını biliyorduk. Önlem alınması için ne yardım yapılması gerekiyorsa genel başkanımız hepsini açıkladı. Suçlu aramadan sorun var bu sorunu çözmek için ekibimiz de var. Çağırın bizi birlikte bu sorunu çözelim Türkiye’nin önünü açalım dedik ancak AK Parti hükümeti her zaman yaptığı gibi söylediklerimiz kayda alınmadı.” dedi. 

HEDEFİMİZ BELEDİYEYİ KAZANMAK

İYİ Parti’nin Kütahya’da belediye başkanlığını kazanarak geri kalmışlığına son ermek istediklerini dile getiren başkan Nurhan Sunel “Yeni kurulan bir parti olarak seçimlerde Kütahya’dan 45 bin oy aldık. Amacımız yerel seçimlerde belediye başkanlığını kazanıp oyumuz en az 245 bine çıkartmaktır. Kütahya’nın önünün açılması için herkesin çalışması gerekir. Maalesef Kütahya’da bazı STK’lar güçlü olanın yanında durarak ne kendilerine cephe aldırmak nede üyelerini hükümet karşısında zor durumda bırakmak istemiyorlar. Bu sebepler Kütahya’daki problemler dile getirilemiyor. Herkes de bir çekince var. Halkımızın yanına gittiğimizde herkese bir çekince mevcut. Biz şimdiye kadar böyle bir siyaset görmedik. Asgari ücretli bizim yanımızda gözükünce iş akdinin fes olacağını düşünüyor, esnaflarımız gönlümüz sizinle ancak yan yana gözükmek istemiyorum diyor. Tüm baskılara ve korku imparatorluğuna rağmen Kütahya’dan 45 bin oy aldık. Gelecek heyetle birlikte sorunları yerinde inceleyerek rapor haline getireceğiz. Bunu bir kere ile sınırlandırmayacağız. Kütahya İyi Parti ile görmediği bir çalışma örneği görecek. Kütahya için çalışacağız ve tek hedefimiz Kütahya. Kütahya halkı bizi sürekli olarak sahada görecek. Devamlı yanlarında görecek. Kim nasıl rahatsız olursa olsun. Biz Kütahya’nın sorunlarını direk olarak halkımızdan alarak rapor tutacağız ve gerekli yerlere ileteceğiz.” dedi. 

Toplantıya Kütahya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erkan Sağlam, yönetim kurulu üyeleri, basın mensupları ve İYİ Parti İl yönetimi kurulu üyeleri katıldı.