İsmet Güral YEP Toplantısında

İsmet Güral YEP Toplantısında
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak yeni ekonomi programını açıkladı. Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe çalışma Ofisinde düzenlenen toplantıya kişiye özel davet ile Güral Porselen Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Güral katıldı.

İş ve Ekonomi çevrelerince merakla beklenen ve dikkatle izlenen toplantıda açıklanan program 3 yıllık olacak ve 2019-2021 yıllarını kapsayacak. Programın ana mesajları dengelenme, disiplin ve değişim olarak belirlendi.

Bakan Albayrak kısaca, mali disiplinden kopulmayacağını, rasyonel hedeflerin olduğunu, 2021'e kadar ekonomide toparlanmanın devam edeceğini, 3 yıllık enflasyon, işsizlik ve büyüme hedeflerini duyurdu.

Toplantı sonrası değerlendirmelerde bulunan İşadamı İsmet Güral, devlet yetkililerimizin aldığı tedbirlerle ekonomimizin yeniden şaha kalkacağına inanıyorum. Gerek, Dış İlişkiler Ekonomik Kurulundaki Konsey Başkanlığı ve Macaristan Fahri Konsolosluğu gibi görevlerim nedeniyle ülkemizi yurt dışında temsil ettiğim toplantılarda, gerekse İşadamı olarak yaptığım tüm görüşmelerde Türkiye’nin güçlü ekonomik yapısı, coğrafi ve jeopolitik önemi nedeniyle her zaman çok önemli bir liman olduğunu vurguluyorum.

Daha önceleri de yaptığım açıklamalarda belirttiğim üzere ; günümüzde karşılıklı cephe savaşların yerini ekonomik savaşlar aldı. Ülkemiz de ekonomik bir savaşla karşı karşıya diyebiliriz. Bu savaşın askerleri ise biziz. Kaleleri ise fabrikalar. Devletimizin aldığı ekonomik tedbirlere çalışarak ve üreterek destek vermek tüm halkımızın ortak görevidir diye düşünüyorum. Umutsuzluğa gerek yok. Türkiye içinde bulunduğu ekonomik sıkıntıları kısa sürede aşacak ve 2023 hedeflerine doğru güçlü adımlarla ilerlemeye devam edecektir.