İsmet Güral'dan dostluk iftarı

İsmet Güral'dan dostluk iftarı

Güral Porselen Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Güral, her Ramazan ayında olduğu gibi bu Ramazan ayında da Güral Sofrasında dostları ile bir araya geldi. İftar geleneğini bozmayan İsmet Güral, iftar sonrası yaptığı açıklamada dostluk ve sevgi üzerinde durdu


if
Güral Porselen Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Güral'ın bir gelenek haline getirdiği dostluk iftarı bu yıl da kalabalık bir katılım ile Güral Ocakbaşı'nda gerçekleşti. İftardan önce İsmet Güral, Ali Güral, Sami Güral, Harika Güral ve Naci Pekcan misafirlerini kapıda karşılayıp sıcak ve candan ev sahipliği sergilediler. Yüzlerce kişinin iftar sofrasında buluştuğu davete Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman, AK Parti Kütahya Milletvekilleri İshak Gazel ve Ceyda Çetin Erenler, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Necati Gündüz, Cumhuriyet Başsavcısı Evren Akbey, DPÜ Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören, KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, Kütahya eski Valisi Şerif Yılmaz, siyasi partilerin temsilcileri, çok sayıda iş adamı, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, İsmet Güral’ın ilkokul, mahalle, asker arkadaşları ile birlikte mesai arkadaşlarının katıldı. 


adcfb5c1-1671-4f92-a9b5-d3accf511311
‘DOSTU OLMAYAN İNSAN EN YOKSUL İNSANDIR’


İftar programı İsmet Güral’ın konuşması ile son buldu. Güral konuşmasında dostluk ve sevgi vurgusu yaparak, “Ramazan ayı çok önemli ve güzel bir ay. Başı rahmet, ortası mağfiret ve sonu cehennem azabından kurtuluş. İlk başladığı geceden itibaren de tüm şeytanların bağlandığı, cehennem kapılarının kapandığı ve cennet kapılarının sonuna kadar açıldığı bu mübarek ayının tüm İslam alemine ve insanlığa hayırlı olmasını diliyorum. Hepimiz biliyoruz ki, dostu olmayan insan en yoksul insandır. Fakat biz bunun gereğini yerine getirebiliyor muyuz diye düşünüyoruz. Birbirimize yeteri kadar zaman ayırabiliyor muyuz diye soruyoruz. Gökteki yıldızlar gibi olan aile fertlerimiz, sevdiklerimiz ve dostlarımızın kıymetini daha iyi bilmeliyiz. Çünkü karanlık çöktüğünde gerçekten yanımızda onlar oluyorlar” dedi.
e7f0d674-3a45-4f4d-9709-23d5b7fa7db7
‘DOSTLARIMIZA İLGİ VE SAYGI GÖSTERMELİYİZ’
İsmet Güral, “Hayat çok kısa. Bu kısa hayatta ailelerimize ve dostlarımıza önem vermeliyiz. Onlara ilgi ve saygı göstermeliyiz. Güzellik yüzdedir, yüzde de gözdedir. Ama en güzeli de ağızdan çıkan sözlerdir. Hepimizin ağzından çıkan sözlerin çok iyi olmasını diliyorum. Davetimi kırmayıp gelen tüm dostlarıma teşekkür ediyorum. Hepinize sağlık ve huzur içinde geçireceğiniz bir Ramazan ayı diliyor devamında ve tekrarında fayda var diyorum” ifadelerini kullandı. 7d6922b0-1a49-4dd9-982e-1b3a2bd115ed
Güral’ın konuşmasının ardından Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kütahya İl Başkanı Şaban Başoğul ve beraberindeki heyet İsmet Güral’a teşekkür plaketi takdim etti.