İŞKUR’DAN HİBE DESTEĞİ ALAN ENGELLİ VE ESKİ HÜKÜMLÜLER KENDİ İŞİNİ KURDU

İŞKUR’DAN HİBE DESTEĞİ ALAN ENGELLİ VE ESKİ HÜKÜMLÜLER KENDİ İŞİNİ KURDU

İşkur’un kendi işini kuracak engellilere ve eski hükümlülere yönelik hibe desteği 2017/2 dönemi başvuruları başlamış olup başvurular 12 Haziran 2017 tarihinde sona erecektir.


Proje başvurusunda bulunmak isteyenlerin İŞKUR’un web sitesinde (http://www.iskur.gov.tr) duyurular kısmında yer alan “İŞKUR, Engelli İstihdamı İçin Projelerinizi Bekliyor” başlığı altında bulunan Başvuru Rehberi’nin okumaları, yine aynı başlık altında yer alan Başvuru Formu’nu kullanarak başvurularını yapmaları gerekmektedir. İş fikri olan ve en az % 40 oranında engelli olan kişiler ile eski hükümlülerin, kuracakları iş alanıyla ilgili mesleki belgesi (diploma, sertifika vb.) ve girişimcilik eğitim sertifikasına sahip olması gerekmektedir. Mesleki belgesi olmayan engelli kişilerin ve eski hükümlülerin İŞKUR ‘un girişimcilik programlarına başvurmaları tavsiye edilmektedir.


İŞKUR tarafından engelli çalıştırmayan işverenlerden tahsil edilen idari para cezaları fonundan sorumlu olan “Engelli ve Eski Hükümlü Çalıştırmayan İşverenlerden Tahsil Edilen İdari Para Cezalarını Kullanmaya Yetkili Komisyonun 28/03/2017 tarih ve 2017/1 nolu komisyon kararı ile Halil ÖZTÜRK (Büyük Baş hayvan Yetiştiriciliği), Halil KURT (Küçük Baş Hayvan Yetiştiriciliği) ve Ünal KALAY’ın (Büyükbaş Hayvan Yetiştiriciliği) onaylanan projeleri imzalanmıştır.


Sözleşme gereği 2 (iki) ay içerisinde işyeri kuruluşu yapılarak proje başlatılacaktır.


Proje Sahibinin Adı Proje Konusu Komisyon Desteği Adres:


Halil ÖZTÜRK Büyük Baş Hayvan Yetiştiriciliği 30.000,00 TL Subak Köyü-Emet KÜTAHYA


Halil KURT Küçük Baş Hayvan Yetiştiriciliği 17.775,00 TL Çukur Köy-Tavşanlı KÜTAHYA


Ünal KALAY Büyükbaş Hayvan Yetiştiriciliği 17.775,00 TL Yaykın Köyü -Simav- KÜTAHYA