İl Özel İdaresinde 8 Mart etkinliği

İl Özel İdaresinde 8 Mart etkinliği
8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeniyle İl Özel İdarede çalışan bayan personel için toplantı düzenlenerek kutlama yapıldı. 


İl Genel Meclisi Başkanı Musa YILMAZ, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Murat KOYAK, Yol-İş Sendikası Genel Sekreteri Ali OKÇU, BEM-BİR-SEN Kütahya Şube Başkanı Yılmaz YAMAN'ın katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda konuşmalar yapıldı, bayan personelin Dünya Kadınlar Günü karanfil dağıtarak kutlandı.

ii


 

Ülkemizde kadınlarımızın eğitim sorununun her geçen gün azaldığını belirterek, daha bilinçli bir nesil yetiştirildiğini ifade eden İl Genel Meclisi Başkanı Musa YILMAZ. "Hükümetimiz, Kadınlara yönelik şiddet ve haksızlıklara karşı her geçen gün eksikliklerin giderilmesi anlamında önemli çalışmalar yapmaktadır. Hayatın ağır şartları altında, anne, eş ve iş kadını olarak ayakta kalabilen kadınlar; hayatın mimarları olarak en büyük saygıyı ve övgüyü hak etmektedirler." şeklinde konuştu.

 

İl Genel Meclisi Başkanı Musa YILMAZ, Dünya Kadınlar Günü olması nedeniyle Özel İdare bayan personelinin sinemaya gitmesi etkinliği de organize etti. Özel İdaredeki 30 bayan personel sinemaya giderek keyifli vakit geçirdiler.

iii