İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz:” 2017 Yılı Hedeflerimizi tutturduk”

İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz:” 2017 Yılı Hedeflerimizi tutturduk”


Kütahya il özel idaresi kış aylarına girdiğimiz şu günlerde kış tedbirlerini artırmış durumda. Alınan kar tedbirlerini ve 2017 yılı kısa değerlendirmesini İGM Başkanı Musa Yılmaz:
“ Tabi ki kış memleketiyiz ama bütün kamuoyunun özellikle kırsaldaki insanımızın şehirlerdeki insanımızın ihtiyacı olan su kaynaklarının yeterli olabilmesi için gerekli kar yağışını maalesef alamıyoruz. Evet memleket soğuk, mevsim kış fakat yeterli kar yağışı olmuyor. Aslında gönlümüz çok fazla kar yağışı olsun bütün ekiplerimizle çıkalım sıkıntılarda yaşayalım çok önemli değil ama bu kar yağışının Kütahya da özellikle içme sularında çok büyük faydası var.
Bölgemiz bir maden bölgesi otomatik olarak kurak mevsimler sulardaki ağır metallerimizi etkiliyor ama kar yağışının iyi olduğu yıllarda bu oranlar düşüyor çünkü toprağa inen kar suları seyreltiyor ve gerçekten bu konuda bize büyük bir avantaj sağlıyor. Onun için öncelikle bol kar yağışı diliyorum. Bizim ekiplerimiz güçlü. Her yıl olduğu gibi bu konuyu da geçen gün sayın valimizin başkanlığında yaptığımız toplantı da konuyu görüştük tedbirleri alıyoruz.
Hangi bölgelerde sıkıntı yaşıyoruz Kütahya coğrafyasını bildiğimiz için nerelere ne gibi tedbir almamız gerekir. Bunlar üzerinde konuşuldu. Bir sıkıntı yaşamayacağımızı düşünüyorum. Bu anlamda 120 personelimiz 20 grayderimiz bunların çoğu ilçelerimizde oralardan hareket edebilecek 7 tane bekoder bunlar bıçaklı 5 tane yine bıçak takılabilen kamyonumuz 12 tanede bıçaklı kepçemiz var 45’e yakında karla mücadele edebilecek aracımız hazır. Onun için bir sıkıntı yaşamayacağımızı düşünüyorum. Tek düşüncemiz kar yağışının fazla olması biz kışa hazırız.
2017 yılı içerisinde programlarımızın yüzde yüzünü gerçekleştirdik. Çok iyi bir performans gösterdik. Bütçe gerçekleşme oranımızda% 97 seviyesinde bu da yakalanmış çok iyi bir rakam. Bütçe tekniği açısından bir il le karşılaştırılırken veya denetlenirken bütçenin gerçekleşme oranlarına bakılır. Çok iyi bir noktadayız. Programlarımızı başarıyla bitirdik. Bunun haricinde protokol karşılığında Gediz’in bu hafta içerisinde hastane yolunu bir kilometre Simav’ın hastane yolunu yapıyoruz şuanda Simavdayız. Bütçemiz dahilinde kendi aldığımız programları gerçekleştirdik. Bunun haricinde belediyeler ve diğer kamu kuruluşları ile protokol yapıp onlara hizmet veriyoruz. Şuan itibarı ile köylerimizde alt yapı sorunu olan köyümüz kalmadı.” dedi.